Eşini ve 40 günlük bebeğini bıçaklayan adamdan şaşırtmayan ifade: Bilerek yaralamadım

Bakırköy 4. Ağır Cinayet Mahkemesi’ndeki duruşmaya esir sanık Mehmet Çakmaktaş ve şikayetçi Emine Çakmaktaş katıldı. Duruşmada Emine Çakmaktaş’ın avukatları Ela Ala ile Ebru Yıldırım ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Büşra Öztürk ile sanık avukatı da yer aldı.

“BIÇAK İSABET ETMESİN DİYE ÇOCUĞU SAĞA SOLA ÇEVİRİYORDU”

Duruşmada tanık olarak dinlenen Zeki Demir, olay günü Emine Çakmaktaş’ın sesini evden duyduğunu ve yeğeni Samet Demir ile birlikte dışarı çıktığını belirterek “Davalı bahçede Emine Çakmaktaş, Özge Gökbayrak ve Esila Çakmaktaş’ı bıçaklıyordu. Esila bebek Özge’nin kucağındaydı. Çocuğa bıçak isabet etmesin diye Özge çocuğu bir sağa bir sola çeviriyordu. Özge bıçak darbelerinden yaralandı” dedi.

“BİZ YETİŞEMESEYDİK AİLE KATLEDİLİYORDU”

Zeki Demir, sanığın kendisine de bıçak salladığını ifade ederek “Ben de karnımdan yaralandım. Sonradan bir tekme vurduğumda yere düştü. Yeğenim de sanığın üzerine atladı. Elindeki bıçağı aldık, sonradan polisi aradık. Komşular birincil ilk kez Mehmet Çaktaş’ı hırsız sandılar, biz de durumu anlattık. Biz anlatınca bir arbede daha yaşandı. Biz yetişmeseydik aileyi katlediyordu” şeklinde beyanda bulundu. Söz verilen Emine Çakmaktaş ise şikayetçi olduğunu tekrarlayarak “En ağır şekilde cezalandırılmasını istek ediyorum. Beni ve bebeğimi öldürmeye çalıştı” dedi.

ASIL SUÇLUNUN EŞİ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Sanık Mehmet Çakmaktaş ise Emine Çakmaktaş’ın eski eşini kıskandığını öne sürerek “Olay akşamı da kıskançlık krizine girerek ağır hakaretlerde bulunmuştur. Kendilerini bilerek yaralamadım, şahit beyanını kabul etmiyorum. Ben eylemime kendim son verdim, merdivenin başında bana müdahalede bulundular” diye konuştu. Mehmet Çakmaktaş, eşi Emine Çakmaktaş’ta kendisine ait videolarının olduğunu, videolarını kullanarak kendisini birinci eşinden ayırdığını iddia ederek “Ailemi gaye haline getirerek bana düşman kazandırmaya çalışmaktadır. Belli Başlı suçlu Emine Çakmaktaş’tır. Kamera kayıtlarının özellikle incelenmesini istiyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

TUTUKLULUK HALİ DEVAM ETTİ

Ara kararını açıklayan duruşma heyeti, sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunulmadığı konusunda gelen raporun Adli Tıp Kurumu’na sevkine karar verdi. Heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

About admin

Check Also

WhatsApp'tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’ta tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için yapılan uzatma 15 Mayıs tarihinde sona eriyordu. Şirketten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir