Evi musluklarına kadar soyulan bayan komşularının duyarsızlığına isyan etti

Mersin’in Faziletli ilçesinde yaz başında yayla köyüne göçen aile ilçe merkezindeki evlerine döndüğünde hırsızların evlerini talan ettiğini görünce büyük şok yaşadı. Gülten Yıldız, hırsızlar tarafından mutfak musluğundan yumurta tavalarına, çocuk ayakkabılarından perdelere varıncaya değin her şeylerinin çalındığını belirterek, “Hiç mi gören olmadı” diyerek semt sakinlerine ve komşularına sitem etti. Yıldız. “Bu duyarsızlığa fazla üzüldüm” dedi.

İHTİYAÇLARINI DİŞİNDEN TIRNAĞINDAN ARTTIRIP ALMIŞTI

Gülten Yıldız, 3 aydır plato köyünde yevmiye ile çalıştıklarını, kazandıkları parayla da evine beyaz eşya aldıklarını, bir takım eşyaları da yenilediklerini belirtti. zaman zaman gelip denetim ettikleri evlerinin son geldiklerinde hırsızlar kadar talan edildiğini görür görmez yıkıldıklarını söyledi.

Evi musluklarına kadar soyulan kadın komşularının duyarsızlığına isyan etti

“BU DUYARSIZLIĞA ÇOK ÜZÜLDÜM”

Yıldız, “Çocukların kitaplarını elde etmek için köyden geldik, gelmişken evimizi yıkayalım, ne var, ne yok, ona tarafından taşınalım dedik. Geldik şok olduk. Çünkü evimizde hiçbir şey kalmamıştı. Perdelerime varana değin almışlar. Televizyonum vardı, oturma gurubum vardı, her şeyim vardı, çocuklarımın yattığı yastığa kadar almışlar. Evimiz o kadar da tenhada değil, yol kenarında. Komşularımın veya başkalarının duyarsızlığına çok üzüldüm” dedi.

“KİMSEYE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Fazla zorlama şartlarda çalışarak eşya aldığını anlatan Yıldız, “Kan emeklerim. Kimseye hakkımı helal etmiyorum. Türk polisinden, emniyetimizden de destek istiyorum. Vatandaşlarımızdan da bize asistan olmalarını istiyorum, çünkü hiçbir şeyim kalmadı. Serecek çulum bile yok. Kilim, halım, battaniyelerim neyim varsa hepsini yenilemiş gitmiştim. Kapılara da el atmışlar, daha neyimi alabilirler, her şeyi almışlar. Çok kuvvet bir koşul, el yıkanan musluğa değin her şeyi soymuşlar. Herkesten yardım bekliyorum. Bunu yapanlarında bulunmasını istiyorum. Bizim ciğerimiz yandı başkalarının yanmasın” biçiminde konuştu.

Evi musluklarına kadar soyulan kadın komşularının duyarsızlığına isyan etti

“ÇOCUKLARIMIN GÖRMESİNİ İSTEMİYORUM”

4 çocuk annesi Yıldız, çocuklarının halen plato köyünde olduğunu, onların bu durumu görmelerini istemediğini dile getirdi. “Ne yemek yiyebiliyorum, ne su içebiliyorum, sözün bittiği yerdeyiz” diyen Yıldız, çocuklarının da bu şok edici görüntüden etkilenmesini istemediğini kaydetti. Yıldız’ın tek isteği evini soyan hırsızların, başkalarının da canını yakmadan bir an önce yakalanması.

Evi musluklarına kadar soyulan kadın komşularının duyarsızlığına isyan ettiEvi musluklarına kadar soyulan kadın komşularının duyarsızlığına isyan ettiEvi musluklarına kadar soyulan kadın komşularının duyarsızlığına isyan ettiEvi musluklarına kadar soyulan kadın komşularının duyarsızlığına isyan ettiEvi musluklarına kadar soyulan kadın komşularının duyarsızlığına isyan etti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / HÜSEYİN YILDIZ

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir