Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflanması soruşturmasında Canan Kaftancıoğlu hakkında bahşedilen takipsizlik kararı kaldırıldı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun‘un avukatı Sezgin Tunç, Altun’un evinin fotoğrafının izinsiz çekilmesine ilişkin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verilmesine itiraz etti.

İtirazı değerlendiren Anadolu 8. Sulh Canice Hakimliği, takipsizlik kararının kaldırılmasına karar verdi.

HAKİMLİĞİN KARARINDAN

Hakimliğin kararında, Fahrettin Altun’un avukatının, 21 Nisan’da araçla gelen şüpheliler Suat Özçağdaş, Ali Selçuk Kaya ve Mehmet Sarıyar’ın müşteki Altun’un ikametinin bulunduğu konutunun ve bahçesinin fotoğraflarını çektiğini, şüphelileri bu suça azmettiren kişinin ise CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu olduğunu belirterek, şikayette bulunduğu hatırlatıldı.

İKAMETE DÜZENLİ OLARAK YOKLAMA AMAÇLI GELECEĞİ BEYAN EDİLMİŞ

Kararda, tanıklardan A.O’nun ifadesine de yer verilen kararda, “CHP İlçe Başkanı olduğunu söyleyen şahsın telefonunu bahçeye içten yönelterek fotoğraf çektiğini gördüm. Ayrıca fotoğraf sürüklemek isteyen şahıs kendisinin CHP Üsküdar İlçe Başkanı olduğunu ve Fahrettin Altun’un ikametine düzenli olarak teftiş amaçlı geleceğini söyledi.” biçiminde beyanda bulunduğu aktarıldı.

İL BAŞKANININ TALİMATI ÜZERİNE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ

Şüpheli Canan Kaftancıoğlu’nun ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarında şüphelilere partisinin açıklamalar verdiği biçiminde ikrarda bulunduğu kaydedilen kararda, Suat Özçağdaş’ın ifadesinde ise il başkanının talimatıyla eylemi gerçekleştirdiği yönünde beyanda bulunduğu bilgisi verildi.

Soruşturma kapsamında Suat Özçağdaş’ın cep telefonu üstünde yapılan imaj incelemesinde müşteki Fahrettin Altun’un ikametinin bulunduğu bahçeye ait bir resim bulunduğu belirli hakimlik kararında, şunlar kaydedildi:

“Değişken Canan Kaftancıoğlu hakkında yargılama yapılması için tatmin edici belirsizlik ve delillerin bulunması nedeniyle, özel ‘hayatın gizliliğini ihlal’ suçuna azmettirici olup olmadığı ve diğer isnat edilen suçları işleyip işlemediği hususunun takdir ve değerlendirmesinin yetkili ve görevli mahkemece yapılması gerektiğinden itirazın kabulüne karar atamak gerekmiştir.”

DOSYA, BITMIŞ SAVCILIĞA GÖNDERİLECEK

Kararda, böylece kovuşturmaya yer olmadığına dair verilen kararın kaldırıldığı vurgulanarak, soruşturma dosyasının gereğinin yapılması için her yerde Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığa gönderilmesine hükmedildi.

Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanması soruşturmasında Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen takipsizlik kararı kaldırıldı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Filiz Kınık Öz

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir