Fizik öğretmenine cinsel istismardan 25 sene hapis

ANTALYA’da lise son sınıf öğrencisi İ.G.’ye (18) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan fizik öğretmeni Yiğit S. (39), 25 sene hapis cezası aldı.

Olay, Kasım 2019- Şubat 2020 tarihlerinde meydana geldi. Lise son derslik öğrencisi İ.G., ayrıca okulda öğretmeni olan hem de kendisine mektep açık havada özel ders veren fizik öğretmeni Yiğit S. tarafından cinsel istismara uğradı. Öğretmeninin uyguladığı istismarı önce arkadaşlarına anlatan İ.G., sonradan konuyu annesiyle paylaştı. Ailenin şikayeti üzerine fizik öğretmeni Yiğit S. polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edilen Yiğit S. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SAVCI ‘NİTELİKLİ CİNSEL İSTİSMAR’DAN SUÇ OLUŞTURAN ALMASINI İSTEDİAntalya 3’üncü Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görülen duruşmada son defa egemen karşısına çıkan tutuklu davalı Yiğit S. hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, sanık Yiğit S.’nin, İ.G.’nin hem okulda hem de özel derste öğretmeni olduğunu belirterek, “Davalı ile mağdur arasında, özel ders verme esnasında mağdura karşın çocuğun cinsel istismarı eylemini gerçekleştirdiği, yine sair günlerde mağdura karşın özel bölgelerine dokunduğu, hürriyetinden yoksun bıraktığı anlaşılmıştır. Sanığın ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan cezalandırılması istek olunur” dedi.

‘KIZIM BU OLAYLARDAN ÇOK ETKİLENDİ’İ.G’nin annesi I.G. ise sanıktan şikayetçi olduğunu ifade ederek, “Kızım ODTÜ’nün Kıbrıs kampüsünü ücretli olarak kazanmıştır. Buna ilişkin kaydı da size sunuyoruz. İlk 10 bine girecek bir öğrenciyken yaşadığı olaylardan nedeniyle 180 bine girdi” diye konuştu.SANIK SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİSanık Yiğit S. ise suçlamaları kabul etmeyerek, “Ben bu işi yapmadım. Olayda onlarca çelişki vardır. Bu çelişkiler çok açık şekilde ortaya konulmuştur” dedi.25 YIL HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti sanığa önce, ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan 16 sene hapis cezası verdi. Sanığın hoca oluşu ve eylemi özel ders esnasında ‘eğitici’ sıfatı ile gerçekleştirdiğini bildiren heyet, cezayı sözde oranda artırarak 24 yıla çıkardı. Heyet, sanığın eylemini aynı amaç altında ansızın fazla gerçekleştirdiğine kanaat ederek, cezayı 30 yıla çıkardı. Sanığa duruşmadaki hal ve hareketlerinden dolayı iyi hal indirimi uygulayan heyet, cezayı 25 yıla düşürdü.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Süleyman EKİN

About admin

Check Also

Rusya'dan ABD'nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya’dan ABD’nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri gerilim tırmanırken, ABD, 2 savaş gemisinin boğazlardan geçişi için Türkiye’ye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir