Fransa’da koronavirüs önlemleri dahilinde sokağa çıkma yasakları geri geldi

Kısa sürede Çin’den yayılarak bütün dünyayı etkisi altına bölge yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Avrupa’da en yaygın olduğu ülkelerden olan Fransa‘da, salgınla uğraş zarfında yeni önlemler alındı. Ülkede, 17 Ekim Cumartesi itibarıyla Paris ve birçok şehirde saat 21.00-06.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

13 EKİM TARİHİNDE 12 BİNDEN FAZLA VAKA TESPİT EDİLDİ

Öte yana Fransa’da, son 24 saat içinde 22 bin 591 vakanın tespit edilmesi sonucu toplam olgu sayısı 779 bin 63’e yükseldi. Hayatını kaybedenlerin sayısı da 104 artarak 33 bin 37 oldu.

SAĞLIK ALANINDA YENİDEN OHAL İLAN EDİLDİ

Fransa’da, salgında jurnal vaka sayılarının rekor tazelemesi yetkilileri harekete geçirdi. Fransa’da Bakanlar Kurulu kararnamesi ile sağlık durumu alanında olağanüstü hal (OHAL) duyuru edildi. Bugün imzalanan kararname ile ilk olarak 23 Mart’ta geçilen ve 10 Temmuz’da sona eren OHAL durumuna bitmiş dönüldü. Vakaların baştan artması üstüne alınan kararın, Cuma günü itibarıyla geçerli olacağı bildirildi.

Fransa'da koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasakları geri geldi

Kaynak: Anadolu Ajansı / Yusuf Özcan

About admin

Check Also

HDP'den 'yeni parti sinyali' veren Ayhan Bilgen'e yanıt: Söylediği fikirler bu iktidara payanda olmasın

HDP’den ‘yeni parti sinyali’ veren Ayhan Bilgen’e yanıt: Söylediği fikirler bu iktidara payanda olmasın

Tutuklandıktan sonra, Belediye Başkanlığı‘ndan istifa eden ve bu süreçte partisi HDP’ye yönelik eleştirileri ile dikkat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir