Gazeteci Abdülkadir Selvi’nin Twitter hesabı askıya alındı

Özgürlük Gazetesi yazarlarından Abdülkadir Selvi’nin, Twitter kurallarını ihlal ettiği belirlendi ve bu nedenle hesabı askıya alındı. Gece yarısı yaşanan durum sonrası Selvi’nin sayfasını takip edenler Twitter’ın yazmış olduğu not ile karşılaştı.

Gazetecinin profiline girmek isteyen kullanıcılar, “Hesap askıya alındı. Twitter, Twitter Kuralları’nı ihlal eden hesapları askıya alır” ifadesini fark etti.

KURALA UYMAYAN BİRÇOK HESAP ASKIYA ALINIYOR

Twitter, yürüttüğü politika dahilinde kendi belirlediği kurallara uymayan hesapları askıya alarak kullanıcıya bir cins canice veriyor.

TWİTTER, ABD BAŞKANI TRUMP’I DA UYARMIŞTI

Twitter, yaptığı paylaşımlar nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump’ı da paylaşımları sebebiyle uyarmış ve bu konu günlerce dünya gündeminde yer almıştı. Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr’ın hesabını ise koronavirüs sürecinde hatalı maske bilgisi verdiği için askıya almıştı.

Koronavirüste maskeye gereklilik yok ifadesinin yer aldığı bir paylaşım yapan Trump Jr’ın hesabı, “Bu Tweet Covid-19 hatalı veri politikamızı ihlal ediyor. Hesabın sahibi mesajı kaldırana dek bu hesap kapatılacak” denilerek askıya alındı.

Gazeteci Abdülkadir Selvi'nin Twitter hesabı askıya alındı

About admin

Check Also

Beyaz Saray'a veda eden Melania Trump'ın simsiyah giyinmesi dikkat çekti

Beyaz Saray’a veda eden Melania Trump’ın simsiyah giyinmesi dikkat çekti

Başkanlık seçimlerini Joe Biden‘a karşı kaybeden Donald Trump, bugün ailesi ile birlikte Beyaz Saray‘dan ayrıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir