Gazeteci Abdülkadir Selvi’nin Twitter hesabı askıya alındı

Özgürlük Gazetesi yazarlarından Abdülkadir Selvi’nin, Twitter kurallarını ihlal ettiği belirlendi ve bu nedenle hesabı askıya alındı. Gece yarısı yaşanan durum sonrası Selvi’nin sayfasını takip edenler Twitter’ın yazmış olduğu not ile karşılaştı.

Gazetecinin profiline girmek isteyen kullanıcılar, “Hesap askıya alındı. Twitter, Twitter Kuralları’nı ihlal eden hesapları askıya alır” ifadesini fark etti.

KURALA UYMAYAN BİRÇOK HESAP ASKIYA ALINIYOR

Twitter, yürüttüğü politika dahilinde kendi belirlediği kurallara uymayan hesapları askıya alarak kullanıcıya bir cins canice veriyor.

TWİTTER, ABD BAŞKANI TRUMP’I DA UYARMIŞTI

Twitter, yaptığı paylaşımlar nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump’ı da paylaşımları sebebiyle uyarmış ve bu konu günlerce dünya gündeminde yer almıştı. Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr’ın hesabını ise koronavirüs sürecinde hatalı maske bilgisi verdiği için askıya almıştı.

Koronavirüste maskeye gereklilik yok ifadesinin yer aldığı bir paylaşım yapan Trump Jr’ın hesabı, “Bu Tweet Covid-19 hatalı veri politikamızı ihlal ediyor. Hesabın sahibi mesajı kaldırana dek bu hesap kapatılacak” denilerek askıya alındı.

Gazeteci Abdülkadir Selvi'nin Twitter hesabı askıya alındı

About admin

Check Also

Özel eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim 5 güne çıkarıldı

Özel eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim 5 güne çıkarıldı

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin yüz yüze …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir