Gelecek Partisi Başkan Yardımcısı Üstün’ün evine silahlı hamle

Alınan bilgiye takriben, S.A, Üstün’ün Adapazarı ilçesindeki evine tüfekle alev açtı. Saldırı sırasında Üstün ve ailesinin evde olmadığı öğrenildi.

Şüpheli S.A, hücum sonrası polisi arayarak kendisini ihbar etti. Ekiplerce gözaltına alınan S.A’nın diğer suçlardan da kaydı olduğu bildirildi. giderken, açılan alev sonucu evin antre katındaki verandanın camlarının kırıldığı görüldü.

Gelecek Partisi Başkan Yardımcısı Üstün'ün evine silahlı saldırıAyhan Sefer Üstün

“SİYESETÇİLERE YAPILAN SALDIRI TOPLUMA YAPILMIŞTIR”

Gelecek Partisi Sakarya il Başkanı Ender Serbes, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün Sakarya’da yapılan evine pompalı tüfekle yapılan saldırıyı kınadı.

Serbes, yaptığı açıklamada, saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, siyasetçilere yapılan saldırının topluma yapıldığını kaydetti. Failin mutlaka yargı aleyhinde hesap vermesi gerektiğini vurgulayan Serbes, “Ev dokunulmazlığı her insan için kutsaldır. Yapılan saldırıyı güçlü olarak kınıyorum. Bir siyasetçinin evine saldırmak, toplumsal huzuruna saldırıdır. Genel Başkan yardımcımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Onun yanındayız. bununla beraber bunun partimize yapılan bir hücum olarak değerlendiriyoruz. Yetkililer olayı en ince ayrıntısına dek araştırmalı ve kamuoyu bilgilendirilmelidir.” dedi.

Gelecek Partisi Başkan Yardımcısı Üstün'ün evine silahlı saldırı

About admin

Check Also

Koronavirüs aşısında Avrupa'yı solladık! 5 günde 830 bin sağlık çalışanını aşıladık

Koronavirüs aşısında Avrupa’yı solladık! 5 günde 830 bin sağlık çalışanını aşıladık

Türkiye’nin, koronavirüse karşı aşılama performansı, haftalardır aşı uygulayan çok sayıda ülkeyi geride bıraktı. İlk aşılamanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir