Gelişen vakalar sonrası yeni koronavirüs tedbirleri gelecek mi? Bilim Kurulu toplantısı başladı

1 Haziran‘da başlayan Kontrollü Sosyal Yaşam dönemi ile birlikte koronavirüs olgu sayıları artışa geçti. Bilhassa son günlerde 30 bin bandında açıklanan vaka sayılarının peşinde Bilim Kurulu, Afiyet Bakanı Fahrettin Koca‘nın başkanlığında saat 17.00’de toplandı.

YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLACAK MI?

Toplantıda, yılbaşında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanıp uygulanılmayacağı ve kısıtlamaların genişletilmesi ele alınacak. Kritik toplantıda olgu ve ölüm sayılarına tarafından yeni bir yol haritası çizilecek. Bilim Kurulu’nda keza yoğun bakımlardaki doluluk oranı, alınan tedbirlerin etkileri de ele alınacak.

Toplantının arkasında saat 19.00’da Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca basın açıklaması yapacak.

TÜRKİYE’DE SON DURUM

8 Aralık’ta açıklanan son 24 saatlik verilere kadar; 6 bin 593’ü semptomatik olmak üzere toplam 33 bin 198 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 211 olarak gerçekleşti. Bu Nedenle Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 15 bin 314’e, toplam hasta sayısı ise 552 bin 304’e yükseldi.

Artan vakalar sonrası yeni koronavirüs tedbirleri gelecek mi? Bilim Kurulu toplantısı başladı

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 5245 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 5245 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 441 bin 515’e yükseldi. Toplam test sayısı 20 milyon 89 bin 966’ya, ağır hasta sayısı ise 5882’ye yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 3,1 oldu.

Artan vakalar sonrası yeni koronavirüs tedbirleri gelecek mi? Bilim Kurulu toplantısı başladıArtan vakalar sonrası yeni koronavirüs tedbirleri gelecek mi? Bilim Kurulu toplantısı başladı

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir