Gözler Pazartesi toplanacak Kabine’ye çevrildi! Sokağa çıkma kısıtlaması genişliyor

Türkiye’de koronavirüs salgınında her geçen gün yeni rekorlar geliyor. Afiyet Bakanlığı’nın açıkladığı verilere kadar günlük olgu sayısı 30 binin üzerine çıkarken, Pazartesi günü yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında ciddi yasakların gelmesi bekleniyor. Ortaya çıkan yeni iddialara tarafından, hafta sonu tam karantina beklenirken, hafta içi ise saat 20.00 ile sabahtan saat 05.00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE SAĞLIK BAKANI KOCA UYARMIŞTI

Koronavirüs salgınında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hasta sayısında büyük büyüme yaşanıyor. Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada tüm vaka sayılarını paylaşmıştı.

Bakan Koca’nın bütün vaka sayılarını açıklamasının ardındaki jurnal olgu sayısı 30 binin üzerine çıktı. Afiyet Bakanı Koca, Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklamada olgu sayılarının artması durumunda yeni tedbirlerin uygulanabileceğinin altını çizmişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Uçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiUçakta gözü kara fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiKorona verileri her gün yeni rekor kırıyor! Vakalar ve vefatlar bir kritik eşiği daha aştıKorona verileri her gün yeni rekor kırıyor! Vakalar ve vefatlar bir kritik eşiği daha aştı13 yıllık davada şok gerçek! Eski milletvekili, 3 kız kardeşin babası çıktı13 takvim davada şok gerçek! Eski milletvekili, 3 kız kardeşin babası çıktı

Öte yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Cuma namazı sonrası Üsküdar’da yaptığı açıklamada vaka sayılarının artması durumunda yeni tedbirlerin alınmasının olacağının altını çizdi.

KABİNE TOPLANTISINDA BU TEDBİRLER MASAYA YATIRILACAK

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere tarafından jurnal olgu sayısının 30 binin üzerine çıkması ve vefat sayısının 182’ye gelmesi ile birlikte Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısında yeni tedbirler masaya yatırılacak. Alınacak tedbirler içinde en merak edileni ise sokağa çıkma yasağı ile ilgili oldu. Bilim insanları vaka sayılarının artması sonrası bütün karantina uygulanması gerektiğini belirtirken, Kabine’den ise bambaşka bir karar çıkması bekleniyor.

HAFTA İÇİ DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI GELİYOR?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nden hafta sonları tüm gün sokağa çıkmanın kısıtlanması ve hafta içi ise 20.00-05.00 saatleri aralarında sokağa çıkma kısıtlaması kararı çıkacağı iddia edildi.

İŞTE MASADAKİ YENİ ÖNLEMLER

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nden sokağa çıkma kısıtlaması kararı haricen diğer yeni tedbirlerin de çıkacağı bahis ediliyor. Bunların arasında oteller, berber ve kuaförler ile tüm mekânların kapanması ve gezi yasaklarının gelmesi bulunuyor. Büyükşehirlere antre ve çıkışların kapatılacağı belirtilirken, havalimanlarının uluslararası uçuşlara kapanmasının da alınacak diğer önlemler aralarında yer alacağı gelen haberler aralarında yer alıyor.

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir