Gülsüm’ü öldürdüğünü itiraf eden sevgili ifadesinde çark etti: Cinsel ilişki esnasında öldü

Antalya’da özel bir şirkette çalışan Gülsüm Taç, 24 Mayıs günü işe gelmeyince meraklanan mesai arkadaşları, polise haber verdi. Kadının evine dışarı giden polis, kapı açılmayınca çilingir yardımıyla içeri girdiğinde, mutfakta kahvaltı masasındaki Taç’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan ön otopside, Taç’ın vücudunda darp izi olmadığı, kesici ve ateşli silah yarası bulunmadığı, ölümünün yürek krizi olabileceği, ama muhakkak vefat nedeninin ayrıntılı otopsiden daha sonra ortaya çıkacağı belirtildi. Peşinde Taç’ın cenazesi yakınları göre alınarak toprağa verildi.

VİCDAN AZABI ÇEKTİĞİNİ SÖYLEYİP CİNAYETİ İTİRAF ETMİŞTİ

Adana’da 27 Mayıs’ta polis merkezine giden ve fotoğraf öğretmeni olduğunu söyleyen Cem Yılmaz, Antalya’da evinde ölü yer alan Gülsüm Taç’ı tanıdığını, yaklaşık 2,5 yıldır sevgili olduklarını söyledi. Yılmaz, bir vakit önce Antalya’ya gitgide artarak onun evinde kaldığını, bir sabah kalktığında onu mutfakta ölmüş halde görüp korkarak kimseye söylemediğini, Adana’ya döndüğünü açıklama etti. Bunun üstüne ‘yardım ve olayı bildirme yükümlülüğünü yerine getirmemekten’ hakkında işlem yapılan Yılmaz, özgürlük bırakıldı. 28 Mayıs’ta polisi telefonla arayan Yılmaz, Gülsüm Taç’ı öldürdüğünü söyleyip, pişmanlık çektiği için intihar edeceğini belirtti. Bunun üstüne polis, şüphelinin adresine gitti. Yılmaz, evde intihar girişiminde bulunmuş halde bulundu.

BORNOZ KUŞAĞIYLA BOĞAZINI SIKMIŞ

Hastaneye kaldırılıp çare edilen Yılmaz ifadesinde, 12 Mayıs’ta Gülsüm Taç’ın yanına gittiğini, 22 Mayıs’a kadar yanında kaldığını, kendisinin Adana’ya dönmek istediğini, fakat sevgilisinin buna müsade vermediğini söyledi. Banyoda onu öldürmeye karar verdiğini aktaran Yılmaz, sevgilisinin boğazını bornoz kuşağıyla sıkarak öldürdüğünü belirtti. Kesin Olmayan ifadesinde, kocasından uzun süredir ayrılmadığı, kendisinin de Adana’ya gitmesine ve ailesiyle görüşmesine izin vermediği için Taç’ı boğarak öldürdüğünü kaydetti.

TUTUKLANDI

Cem Yılmaz, cinayeti örtbas etmek ve boynundaki morlukların görünmemesi için fondöten sürdüğünü söyledi. sonra kıyafetlerini giydirip mutfakta kahvaltı yaparken boğularak ölmüş izlenimi vermek için ağzına bir parça ekmek ve peynir koyduğunu, ocağa da süt koyup altını yanık halde bıraktığını açıklama etti. Adana Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne alt Ceza Büro Amirliği ekipleri Antalya polisi ile irtibata geçip şüpheliyi teslim etti. Antalya’da adliyeye sevk edilen Yılmaz, çıkarıldığı sulh canice hakimliği göre ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

PORTRESİNİ ÇİZMİŞ

Resim öğretmeni Cem Yılmaz’ın, cinayetin peşinde Gülsüm Taç’ın portresini çizdiği de ortaya çıktı. Yılmaz’ın, portreyi çerçeveletip evinin bir köşesine koyup, çiçeklerle süslediği, yanına da ‘Gülsümüm mayam benim. Keşke beni aileme gönderseydin. Kocandan ayrılma sürecini uzatmasaydın. Yanında geliyorum, seni seviyorum’ yazılı not bıraktığı belirlendi. Öteki yandan ikilinin, 4 yıl önce Amasya’da resim kursunda tanışıp dostluk kurduğu, bir vakit görüştükten sonradan yollarını ayırdıkları, 1.5 sene daha sonra tekrar görüşmeye başladıkları öğrenildi.

Sanık Cem Yılmaz, Antalya 4. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde üçüncü kez başat karşısına çıktı. Tutuklu sanık bulunduğu cezaevinden duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katılırken, Gülsüm Taç’ın yakınları ile taraf avukatları salonda hazır bulundu. Duruşma başkanı sanık Cem Yılmaz’ın duruşmaya saatler kala 15 sayfalık yeni savunma sunduğunu söyledi. Davacı ve davalı avukatı yeni savunmanın içeriğini bilmediklerini belirterek, mahkemeden süre istedi.

Maktulün kardeşi Ş.Ç. olayın arka planında bir şeyler olduğunu belirterek, “Sanık bunları açıklasın biz de bilelim. Ablamı planlı bir şekilde öldürmüştür. Nasıl sakin bir şekilde yıkamış hepimiz öğrenelim. Ne anlatacaksa anlatsın. Biz de rahata kavuşalım. Madem bu kadar çok seviyormuş ablamı, evli olduğunu biliyormuş, ayrılıp evlenselerdi. Sevgilisiydi de neden öldürdü” dedi.

‘CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA ÖLDÜ’ İDDİASI

Sanık Cem Yılmaz mahkemeye sunduğu yazılmış dilekçesini baştan ettiğini ifade ederek, “Ben hayatımda birincil kez mahkemeye çıktığım için olayın etkisini de üzerimden atamamıştım. Birinci duruşmadan sonradan daha rahat konuşabilmek için psikiyatriye gittim. İkinci duruşmaya onun önerisiyle çıktım. 3 haftadır da görüşüyorum. Psikiyatri yaşadığım olayın daha taze olduğunu ve yaşadıklarımın da olağan olduğunu söyledi. hemen halen çare görüyorum. Gerçekten ortada ağır bir cinsel durum var. Ben ağır cinsel ilişkinin bilinmesini istemediğim için bugüne kadar anlatmadım. Duruşma heyetinden, herkesten özür diliyorum. Gülsüm fiilen zor bir insandı ama ben kesinlikle kendisini öldürmedim. Böylece bir teşebbüsüm de olmadı. Gülsüm cinsel ilişki sırasında öldü” diye konuştu.

Davalı avukatı ise Adli Tıp raporunda Gülsüm Taç’ın kanında yüzde 41 oranında etanol mevcut olduğunu belirterek, etanolün ani ölümlere sebebiyet verdiğini öne sürdü. Avukat, mahkemenin Adli Tıp’tan gösterme sormasını da istedi.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Gülsüm'ü öldürdüğünü itiraf eden sevgili ifadesinde çark etti: Cinsel ilişki sırasında öldüGülsüm'ü öldürdüğünü itiraf eden sevgili ifadesinde çark etti: Cinsel ilişki sırasında öldüGülsüm'ü öldürdüğünü itiraf eden sevgili ifadesinde çark etti: Cinsel ilişki sırasında öldüGülsüm'ü öldürdüğünü itiraf eden sevgili ifadesinde çark etti: Cinsel ilişki sırasında öldü

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Süleyman EKİN

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir