Güneşli havaları unutun! 3 gün boyunca kaslı yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahlil ve Varsayım Merkezi, ülke genelinde 1 haftalık hava tahminini paylaştı. Yarından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan ılık ve yağışlı sistemlerin etkisinin hissedileceği bildirildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Önümüzdeki hafta ortasına dek batı, güney ve iç bölgelerde aralıklarla görülecek olan yağışların, bilhassa Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de ara sıra adaleli olması bekleniyor.

BAZI KESİMLERDE KAR YAĞIŞI GÖRÜLECEK

Yağışların genelde yağmur ve sağanak, güney ve batı kıyılarımızda yer yer gök curcunalı sağanak, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla girift yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında yurt genelinde manâlı bir değişim olmayacağı ve mevsim normallerinin azıcık üzerinde seyretmeye devam edeceği varsayım ediliyor.

3 BÜYÜK KENTTE HAVA DURUMU

Üç büyük kentte önümüzdeki üç gün boyunca beklenen hava durumlarının şu şekilde olması bekleniyor:

Ankara; yarınparçalı az bulutlu ve yağış beklenmiyor. Cuma ve cumartesi günleri fazla bulutlu, aralıklarla yağmurlu geçeceği varsayım ediliyor. En yüksek sıcaklıklar 11 ila 13 dereceler arasında olması bekleniyor.

İstanbul; yarın parçalı ve fazla bulutlu yağış beklenmiyor. Cuma ve cumartesi günleri fazla bulutlu, gidip gelen yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklıklar 15 ila 16 dereceler aralarında olması bekleniyor.

İzmir; üç gün boyunca gidip gelen ve lokal adaleli olmak üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklıklar 17 ila 19 dereceler aralarında olması bekleniyor.

Güneşli havaları unutun! 3 gün boyunca kuvvetli yağış geliyor

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir