Hafız Abdullah Nazırlı’nın vefatından önceki son görüntüleri ortaya çıktı

Elazığ’ın kanaat önderlerinden Hafız Abdullah Nazırlı, genel durum bozukluğu ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Fethi Sekin Şehir Hastanesi‘nde dün yaşamını yitirdi. 107 yaşında yaşamını yitiren Nazırlı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

ÇOK SEVDİĞİ İLAHİDE GÖZYAŞLARINI TUTMADIĞI GÖRÜLÜYOR

Nazırlı’nın vefatından önceki son görüntüleri ortaya çıktı. Elazığlı sanatçı Ahmet Yüce’nin, bir süre önce Nazırlı’yı Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada ziyaretinde kaydedilen görüntüde, Yüce, Nazırlı’nın çok sevdiği Harput yöresine ait olan ‘Bir Leylinin Mecnunuyam’ ilahisini seslendirdiği anlar yer aldı. Çok sevdiği ilahiyi duyan Nazırlı’nın gözyaşlarını tutamadığı anların yansıdığı görüntülerde, ilahinin sona ermesinin ardından Nazırlı’nın Yüce’ye, “Allah razı olsun. Çok memnun oldum. İçim ferahladı. Bugün çok şey var. Fakat bugün eski ilahiler gibisi yok” dediği sözleri yer aldı.

ERDOĞAN, HER ELAZIĞ GEZİSİNDE ZİYARET EDİYORDU

Hafız Nazırlı’yı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ’a gittiğinde resmi programında olmamasına rağmen mutlaka ziyaret ediyordu. Erdoğan, en son 25 Ocak’ta gittiği Elazığ’da Nazırlı’lıyı hasta yatağından ziyaret etmişti. Erdoğan Nazırlı’yı 2019 yılında dört kez evinde ziyaret etmiş, Türkiye’de örneği sadece Topkapı Müzesi’nde bulunan ve özel hazırlanan Kur’an-ı Kerim’den hediye etmişti.

Hafız Abdullah Nazırlı'nın vefatından önceki son görüntüleri ortaya çıktıHafız Abdullah Nazırlı'nın vefatından önceki son görüntüleri ortaya çıktıHafız Abdullah Nazırlı'nın vefatından önceki son görüntüleri ortaya çıktı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ahmet ÇÖTELİ

About admin

Check Also

Kabine öncesi İstanbulluları heyecanlandıran toplantı! Normalleşme süreci konuşuldu

Kabine öncesi İstanbulluları heyecanlandıran toplantı! Normalleşme süreci konuşuldu

Tüm Türkiye akşam Kabine Toplantısı’ndan çıkacak olan normalleşme adımlarını beklerken İstanbul için heyecanlandıran bir gelişme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir