Heyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktı

AYDIN’ın Nazilli ilçesinde, gece her tarafında etkili olan sağanak sebebiyle temelinde toprak kayması meydana gelen inşaatta bir torba içinde 2 insana ait olduğu belirlenen kafatası ve kemikler bulundu. Kemikler incelenmek üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Yeşil Mahalle Atatürk Bulvarı’ndaki Mehmet- Sevim Ünal çiftine ait arsa üstünde yapımı devamlı inşaata sabahtan saatlerinde gelen işçiler, gece her tarafında etkin olan sağanak nedeniyle kayan esas toprağının aralarında bir poşet buldu. Poşeti açtıklarında içinde iki insana ait kafatası ile kemikler olduğunu fark eden işçiler, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine inşaat gelen polis ekipleri, bölgede çözümleme yaptıktan sonra Açık Fikirli Müze Müdürlüğü’ne data verdi. Bunun üzerine Müze Müdürlüğü görevlileri de bölgeye gelip, kafatası ve kemikleri inceledi. Görevliler, kafatası kemiklerinin Antik Çağ’a ait olmadığına karar verdi.

Polis, kemikleri analiz tamamlanmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderip, soruşturma başlattı.ARSA SAHİBİ: HABERİM YOK

Arsasını kat karşılığı müteahhide verdiğini belirten Mehmet  Ünal, “Olup, bitenlerden bugün haberim oldu. Bu arsayı, 20 yıl önce Belediyeden satın almıştım” dedi.

Heyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktıHeyelan sonrası inşaat temelinden kafatası ve kemikler çıktı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Murat GÜRKAN

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir