Hilekarn jigolo çetesi deşifre oldu! Kadınlarla birlikte olarak 3000-5000 lira kazanmayı vadediyorlar

Dolandırıcıların, insanları blöf yapmak için ürettikleri yöntemlere bir yenisi eklendi. Bu kez jigololuk öneri eden bir internet sitesi ortaya çıktı.

CEP TELEFONUNA BİR MESAJ GELİYOR

Bahsi geçen internet sitesi insanların cep telefonuna bir mesaj gönderiyor. Mesajda cinsel ilişki yaşanması karşılığında, yüksek bir miktarın verilebileceği belirtilerek mesajın sonunda sitenin linkine yer veriliyor.

FOTOĞRAFLAR SAHTE

İnternet sitesindeki üyeler sekmesinin içindeyse isimler ve üstlerinde ise fotoğraflar var. Söz konusu fotoğraflar internette aratıldığında ise o kişilerin reel olmadığı ortaya çıktı.

3000-5000 TL ARASI GELİR

Dolandırıcıların telefonla arayarak “Ajansımızın bünyesinde yapılan görüşmeler anlaşmalı olduğumuz otellerde gerçekleşiyor. Hanımefendi üyemizle yaptığınız görüşmeler sonucunda ücretinizi hanımefendi üyemizden alıyorsunuz. 3000 TL ile 5000 TL arasında bir kazanç elde ediyorsunuz. Mülâkat sonrasında bayan üyemizden alacağınız ücretin yüzde 20’sini ajansımıza komite olarak ödüyorsunuz” dediği öğrenildi.

1 YILLIK ÜYELİK 600 LİRA

Jigoluluk yapmak isteyen erkeklerin ise siteye aza olma ücretleri değişiyor. 3 aylık üyelik 300, 6 aylık 400 ve 1 takvim üyelik ise 600 lira olarak emin. bununla beraber insanların, görüşmeye gitmeden önce üyelik ücretlerini yatırmaları gerektiğini söyleyen dolandırıcılar, komisyonu ise görüşmeden sonradan alacaklarını belirtiyor.

KADINLARLA EŞLEŞİYORLAR

Siteden hizmet olmak isteyenlere, kadınların fotoğrafları gönderiliyor. Paylaşılan fotoğraflarla eşleşildiği takdirde, önce telefon görüşmesi yapılıyor. Uyumlu olunursa aynı gün görüşme sağlanıyor. Siteden bahseden bir hilekarn süreci şu sözlerle ifade etti:

“Hani şöyle, siz kayıt yaptırdığınız süre bu sistemden gözüküyor. Eğer bayanlar eşleşme gerçekleştirirse zaten sizleri arıyoruz. Herhangi bir eşleşme gerçekleşmezse zaten aramıyoruz. O yüzden sizle de Melis bayan eşleşti. Bugün üyeliğinizi oluşturduğunuz takdirde Melis hanımla röportaj sağlayabilirsiniz.”

OPERASYONLARA DEVAM

Jigolo sitesi üzerinden üçkâğıt çetesiyle ilgili 6’sı tutuklu 8 üye hakkında dava açılırken, bu tarz sitelerle dolandırıcılık yapan çetelere karşın operasyonlar devam ediyor.

Dolandırıcı jigolo çetesi deşifre oldu! Kadınlarla birlikte olarak 3000-5000 lira kazanmayı vadediyorlarDolandırıcı jigolo çetesi deşifre oldu! Kadınlarla birlikte olarak 3000-5000 lira kazanmayı vadediyorlar

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir