İBB, Taksim’de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyor

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi üstünde bulunan ve bölgede bir arma olan simitçi tezgahları İBB’nin onayı ile Beyoğlu Belediyesi kadar tasarı edilmişti. Simitçilerin giysileri de Beyoğlu Belediyesi tarafından tasarlanarak kişilere dağıtıldı. bu nedenle işgaliye ödemeleri de Beyoğlu Belediyesine yapılıyordu.

İŞGALİYELERİN İBB’YE ÖDENMESİ İSTENDİ

Daha sonra İBB yönetiminin değişmesiyle tezgahlardaki ve simitçilerin giysilerindeki Beyoğlu Belediyesi yazısı ile logolarının kaldırılmasını söyleyerek işgaliyelerin artık İBB’ye ödenmesi gerektiğini belirtti. Bunun üzerine simitçi tezgahı sahipleri başvuru hazırlayıp işgaliye düzenlemesi için İBB’ye başvuruda bulundu.

İŞGALİYE TALEBİNE ONAYLAMA VERİLMEYİNCE TEZGAHLAR KALDIRILDI

İşgaliye talebine onay verilmemesi üstüne Taksim’e gelen İBB zabıta ekipleri tüm tezgahları süresiz bir şekilde kaldırttı. Zabıta ekiplerinin bölgeden ayrılmasının ardındaki bir takım simitçiler tezgahlarını açarak satışa devam ederken bazıları da tezgah açmadı.

İBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyorİBB, Taksim'de sembol olan simit tezgahlarını kaldırıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir