İbrahim Kalın, Erdoğan’ın talimatını YouTube’da açıkladı: Gece gündüz demeden beni arayacaksınız

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Armağan Çağlayan‘ın Youtube‘da sunduğu ‘Gör Beni’ adlı programa davetli oldu. Çağlayan’ın özel hayatına dair sorularına yanıt veren Kalın, bugüne dek hiç duyulmayan konularda direktifler yaptı. Programın en uyarı çeken bölümlerinden biri ise Erdoğan’ın kendilerine verdiği talimatı aktardığı birim oldu.

“BÜTÜN BİLGİLER ORAYA AKIYOR”

Çağlayan’ın alıştırma süreçlerine karşın sorusunu yanıtlayan Kalın, “Başta aranıyoruz ilgili kişiler göre. Bizim kendi telefonumuzdan. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’yle birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kurduğumuz bir Devlet-Veri Enformasyon Merkezi var. Bütün bilgiler oraya akıyor. Mesela bir doğal afet oldu, zelzele oldu Allah korusun; onun bilgileri derhal oraya kazanç” dedi.

“MÜDAHALE GEREKİYORSA GECESİNE BAKILMAZ”

Açıklamalarına aralıksız Kalın, “Aranması gereken kişiler prensibine tarafından, belli bir hiyerarşi içerisinde aranır. Gece kaç olursa olsun. Konu acilse, müdahale gerekiyorsa, sizin alakanızı gerektiriyorsa gecesine bakılmaz. Kalkarsınız, o konuyla ilgilenirsiniz. Eğer fiziksel olarak mümkünse toplantıya gidiyoruz. Fakat o anda ilgili kişiler bambaşka yerlerde, o anda derhal telefon üzerinden bir trafik yürütülür, toplanmak gerekiyorsa toplanılır” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ BİR KONU OLDUĞUNDA GECE GÜNDÜZ DEMEDEN BENİ ARAYACAKSINIZ”

Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da meslek disiplininin iyi olduğunu vurgulayan Kalın, “O her zaman böyle söyler: ‘Önemli bir konu olduğunda, gece gündüz demeden beni arayacaksınız.’ Talimattır bu. Fazla ivedi bir konu olduğunda, gece 2’de, 3’te, 4’te Cumhurbaşkanımızı uyandırdığımız durumlar olmuştur” dedi.

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir