İmamoğlu’ndan ’28 bin 351′ vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en içten yoldur

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Afiyet Bakanı Fahrettin Koca‘nın semptom göstermeyen korona hastalarının da dahil edildiği, “Bugünkü koronavirüs vaka sayımız 28 bin 351″ açıklamasını değerlendirdi.

Türkiye, bugün açıkladığı 28 bin 351 şahsiyet jurnal vaka sayısıyla tüm Avrupa’yı geride bırakırken, polemikleri de beraberinde getirdi. Koronavirüs ölüm sayılarının daha pozitif olduğuyla ilgili kavga başlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Koca’nın açıklamalarının ardındaki Twitter’dan paylaşım yaptı. İmamoğlu, “Hakikati konuşmaktan korkmamak en içten yoldur. Sayın Fahrettin Koca’nın bugün açıkladığı şeffaf #vakasayısı verilerinin pandemi mücadelesinde ülkemizin daha sağlıklı günlere kavuşmasında bir kilometre taşı olması umuduyla” dedi.

İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur

TÜRKİYE GÜNLÜK OLGU SAYISINDA AVRUPA’NIN ZİRVESİNE YERLEŞTİ

Bugüne değin sadece hastanede çare edilen koronavirüs hastalarının sayısını ifade eden Türkiye’nin, bütün olgu sayılarını günlük tabloya eklemesiyle uluslararası sıralamadaki yeri de değişti. Afiyet Bakanı Fahrettin Koca’nın, son 24 saatte 6 bin 814’ü semptomatik elde etmek üzere 28 bin 351 vaka saptama edildiğini açıklamasının arkasından koronavirüs verilerinin yer aldığı Worldometers sitesinde Türkiye, jurnal vaka sayısıyla dünyada 3’üncü sırada yer aldı. Hem Türkiye, Avrupa’da da en çok vaka görülen ülke oldu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni korona genelgesi! Bu hafta her gün sıkı denetim yapılacakİçişleri Bakanlığı’ndan yeni korona genelgesi! Bu hafta her gün sıkı teftiş yapılacakVahim tablo! Gerçek vaka sayıları açıklandı, Türkiye dünya sıralamasında zirveye çıktıVahim tablo! Reel vaka sayıları açıklandı, Türkiye dünya sıralamasında zirveye çıktıİbo Show'da büyük sürpriz! 3. bölümün konuğu olay yaratacakİbo Show’da büyük sürpriz! 3. bölümün konuğu olay yaratacak

İMAMOĞLU ÖLÜM TARTIŞMASI BAŞLATMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz Pazar günü yalnızca İstanbul’da koronavirüs enfeksiyonu sebebiyle 186 kişinin yaşamını yitirdiğini söyleyerek “Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul’daki vefat sayısı, 186. Ben şu anda ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ancak gece. Defin sayımız, 450’lere içten yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz” demişti. Sıhhat Bakanlığı ise 22 Kasım’da Türkiye genelindeki toplam ölü sayısını 139 birey olarak açıklamıştı.

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir