İmamoğlu’ndan Bahçeli’nin eleştirilerine cevap: Benim yerine getirmek istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün partisinin grup konuşmasında, İstanbul’daki koronavirüs kaynaklı vefat rakamlarını açıklamasından ötürü sert bir dille eleştirdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘ndan cevap geldi.

“BENİM DERDİN ŞEFFAFLIK”

Sözcü’ye konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu şunları söyledi: “Ben parti genel başkanlarına hürmet duyarım. Onlarla polemiğe girmem. Benim yapmak istediğim, vatandaşı dürüst bilgilendirmek ve içten tedbirlerin alınmasını sağlamaktır. Dünyada da örnekleri var. Ara Sıra bir ülkedeki doktorun feryadı baştan sona, o ülkedeki sistem şeffaflığa dayalı olunca başarılar elde ediliyor. Benim derdim, sürecin şeffaflıkla yönetilmesidir. Vefat rakamlarını öğrenmek için genel başkanlar beni aramıştır. Ben de şeffaflıkla data vermişimdir. Umuyorum ama Sayın Bahçeli de arar. Gerektiğinde ben de aramaktan imtina etmem, süreci paylaşırım.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı, bugün TBMM’de gerçekleştirilen partisinin grup toplantısında şunları söylemişti:

“Özellikle vaka ve vefat sayılarıyla ilgili korku uyandıranların bize kadar niyeti kötüdür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın Sağlık Bakanlığı’nın verilerini yalanlama eden laçka açıklamalarının haysiyet edilecek hiç bir yanı yoktur. Böylesi bir dönemde siyasi çıkar arkasında koşmak gafilce bir yaklaşımdır. Afiyet Bakanımızın geceli gündüzlü uğraş ederken, belediye işlerinden başka işlere burnunu sokan bu kendini bilmezin amacı nedir? Virüsün bir siyaset ve hesaplı krize yol açması, demokrasi dışı oluşumları tetiklemesi mi amaçlanmaktadır. Kovid-19’un meslek hastalığı sayılması konusunda TBMM’de üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın teminatını veriyoruz.”

İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt: Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek

About admin

Check Also

Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor

Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor

Meteoroloji hava durumu tahmin raporunda hafta sonu itibarıyla yurdun büyük bir bölümünün yağışlı havanın etkisine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir