İntihar ettiğini söylediği eşini başından vurduğu belirlenen şüphelinin 56 yıl hapsi istendi

Başkentte, intihar ettiği farzedilen sağlık durumu memuru S.N.A, yoğun bakımdaki tedavisinin peşinde verdiği ifadede, kocası kadar başından silahla vurulduğunu söyledi.

Keçiören ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde, 13 Eylül’de polis memuru Müslüm A, 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ni arayıp, eşinin silahla intihar ettiğini söyledi. Başından ağır yaralanan ve hayati tehlikesi yer alan S.N.A, 112 Acele Servis ekiplerince Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne kaldırıldı.

Durum yerine gelen polis ekiplerince yapılan incelemede Müslüm A, yüzünde sıyırıklar ve tırnak izleri görülmesi üzerine gözaltına alındı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Dün gece iki kez Putin'i aradı! Savaşı kaybeden Paşinyan'ı şimdi de altın korkusu sardıDün gece iki defa Putin’i aradı! Savaşı kaybeden Paşinyan’ı hemen de altın korkusu sardıGenç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandıGenç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandıTartışma büyüyor! CHP, Erdoğan'ın İmamoğlu'ndan özür dilemesini istediTartışma büyüyor! CHP, Erdoğan’ın İmamoğlu’ndan özür dilemesini istedi

Müslüm A. birincil ifadesinde, eşinin kredi çekip aldığı evi ailesine devretmek istemesi üzerine tartıştıklarını, farklı odalara ayrıldıklarını, bir süre daha sonra eşi S.N.A’nın yanında gelip “bu hayattan sıkıldım, boşanmak istiyorum” dediğini iddia etti.

S.N.A’nın evi terk etmek istemesi üstüne sakinleştirmeye çalıştığını savunan Müslüm A, eşinin oturma odasındaki silahı alıp yatak odasına geçtiğini, “bıktım artık öldüreceğim kendimi” dediğini, o sırada elindeki silahı almak için aralarında arbede yaşandığını ve yüzündeki çiziklerin de bu esnada olduğunu ileri sürdü.

Değişken Müslüm A, arbede esnasında eşinin tetiğe bastığını ve başından yaralanarak kanlar içinde yatağa yığıldığını öne sürdü.

Yoğun bakımdan çıktı, yaşananları anlattı

Riskli ameliyatın ardındaki uzun zaman yoğun bakımda kalan S.N.A, servise alındığında olaya ilişkin polise ifade verdi.

S.N.A, önceden infaz koruma memuru olarak tahsis yaptığını, daha sonra afiyet memuru olarak hastaneye atandığını, eşiyle de 2 aylık evli olduğunu ifade etti.

S.N.A, durum gününe ilişkin şunları anlattı:

“Sabahleyin saatlerinde Müslüm eve geldi. Annemleri çok özlediğimi söyledim. Ellerini öpmek için Kırıkkale’ye götürmesini istedim. Müslüm kabul etmedi. ‘Ben seni çok kıskanıyorum.’ diyerek annemlere götürmeyeceğini söyledi. Uyuklamak için yatak odasına gitti. Saat 14.00 sıralarında uyandı. sonradan mutfağa geldi. Ben yemek yapmıştım. Aramızda kavga çıktı, o esnada beni darbetti. Ben de kendimi korumak için boynunu tırnaklarımla çizdim. Gün boyu bu kavgamız devam etti. Akşam saat 20.00 sıralarında beni yatak odasına götürdü, rızam haricen benimle ilişkiye girdi. Bu durum beni negatif etkiledi, bir an önce evi terk edip annemlere gitmek istedim. Yatak odasında üstümü giyindim. Dışarı çıkmak istediğim sırada, Müslüm önüme geçti. ‘Seni öldüreceğim’ dedi. Salona gitti, silahını tekrar tekrar bırakmış olduğu televizyon ünitesinden alıp geldi. “Seni vururum” diyerek, silahı bana doğrulttu. Beni vuracağını hiç düşünmüyordum. Gitmek için ısrar ettiğim sırada bana alev etti. Daha sonrasını hatırlamıyorum.”

56 sene hapsi isteniyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Müslüm A. hakkında “eşi bile bile öldürmeye teşebbüs”, “kaliteli cinsel hücum”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “yaralama” suçlarından iddianame hazırlandı.

İddianamede, şüpheli Müslüm A’nın ifadelerinin gerçeklikle bağdaşmadığı vurgulanarak, S.N.A’nın gözünde “ekimoz” oluşacak şekilde darbedildiği, daha sonra ikametten ayrılmasının zor kullanarak engellendiğini ve rızası olmaksızın cinsel saldırıya maruz kaldığı kaydedildi.

Müslüm A’nın mağdur S.N.A’ya “seni vururum, öldürürüm” şeklinde tehditte bulunduğunun sabit olduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin, S.N.A’ya ateş ederek hayati risk geçirecek şekilde öldürmeye girişim eylemini gerçekleştirdiği açıklama edildi.

İddianamede, Müslüm A’nın 56 sene hapisle cezalandırılması talep edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Cemil Murat Budak

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir