İstanbul’da 4 gün her tarafında etkili olacak! Meteoroloji’den 18 il için şiddetli yağış uyarısı

Türkiye güz yağmurlarına tutulacak. Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden şiddetli yağışlar geliyor. Hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı hava ülkemizi etkileyecek. Sağanak ve gök curcunalı sağanak biçiminde görülecek yağışların, çarşamba günü öğle saatlerinden daha sonra Marmara Bölgesinin kuzey ve batısı ile Kıyı Ege‘de, perşembe günü Trakya ve Batı Akdeniz çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

17 İLDE SAĞANAK ETKİLİ OLACAK

Yağış dalgası ile birlikte mevsim normalleri üstünde seyreden hava sıcaklıkları, batı bölgelerimizden başlayarak azalacak. Meteorolojinin sitesinden bir fazla il için de alarm geçildi. Su Baskını baskınlarına sebep olabilecek kuvvetli yağış için uyarılan iller şunlar:

Kayseri, Sivas, Niğde, Yozgat , Nevşehir, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır , Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Samsun, Tokat, Adana il geneli veKahramanmaraş.

DEPREM BÖLGESİ İZMİR‘DE HAVA NASIL?

Meteoroloji depremin yaralarını sarmaya çalışan İzmir‘in hava durumunu da açıkladı. Önümüzdeki 5 gün baştan başa İzmir’de yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığı gündüz 21 derece civarında geceleri olacak. Geceleri ise asgari sıcaklık 10-12 derece civarında yaşanacak. Parçalı bulutlu bir havanın olacağı İzmir’de yalnızca hafif orta kuvvette bir rüzgar etkili olacak.

İSTANBUL’DA 4 GÜN YAĞIŞ VAR

Meteoroloji verilerine tarafından yağışlar İstanbul genelini de etkileyecek. 4 gün sürecek yağışlarla birlikte hava sıcaklığı 10 dereceye kadar düşecek. Yağışların su baskını baskınlarına sebep olacak değin kuvvetli olması beklenmiyor. Pazar gününe değin sürekli yağmur etkili olacak.

İstanbul'da 4 gün boyunca etkili olacak! Meteoroloji'den 18 il için şiddetli yağış uyarısı

About admin

Check Also

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Olay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu içerisinde yaşandı. İddiaya göre sabah saatlerinde göreve gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir