İstanbul’da devlete ait kreş ve anasınıfları ile kullanım sınıflarında uzakta eğitime geçiliyor

Koronavirüs salgınının merkez üssü olan İstanbul‘da resmi çocuk yuvası ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitime geçildi.

Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nde alınan karar sonrası yapılan yazılı açıklama şöyle: “İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 28.11.2020 Cumartesi günü saat 15:30’da Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında toplanmıştır. Koronavirus (Kovid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu sağlama, maddesel mesafeyi koruma ve hastalığın dağılım hızını teftiş aşağı yetişmek nedeniyle Sağlık Durumu Bakanlığı Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin esas prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve mümkün riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve İçişleri Bakanlığının 18.11.2020 tarih ve 19161 sayılı Genelgesi doğrultusunda bazı yeni tedbirler uygulamaya konulmuştur.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gözler Kabine toplantısında! Sokak kısıtlaması genişliyor, başka yeni tedbirler de varGözler Kabine toplantısında! Cadde kısıtlaması genişliyor, başka yeni tedbirler de varUçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiUçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi'Arkadaşız' diyen Survivor yarışmacılarının çok özel görüntüleri ifşa oldu“Arkadaşız” diyen Survivor yarışmacılarının çok özel görüntüleri ifşa oldu

SALGININ SEYRİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Ayrıca Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından her cins ve seviyedeki eğitim kurumlarında 20 Kasım 2020 – 04 Ocak 2021 tarihleri aralarında eğitim- öğretim çalışmalarına uzakta eğitim yoluyla devam edileceği kararı gücenmiş, ilgili kurumlar aralarında yapılan istişareler sonucunda ise resmi ve özel tüm kreş, anasınıfı ve tatbik sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitime devam edilmesi 20.11.2020 tarih ve 16988740 sayılı yazı ile 81 İl Valiliğine bildirilmiştir. Ama; Milli Eğitim Bakanlığının 27.11.2020 tarih ve 17375679 sayılı yazılarıyla, Kovid-19 salgınının mesken yerlerindeki seyrine alt olarak devlete ait anaokulları ve anasınıfları için 04 Ocak 2021 tarihine dek uzakta eğitime geçme kararının İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceği belirtilmiştir.

OCAK AYININ BAŞINA DEK ÇOCUK YUVASI VE ANASINIFLARI UZAKTAN EĞİTİME GEÇİYOR

Bu kapsamda; Kovid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 01.12.2020 – 04.01.2021 tarihleri aralarında ilimiz genelindeki devlete ait çocuk yuvası ve anasınıfları ile başvuru sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzak eğitim aracılığıyla sürdürülmesine, kaymakamlarımız ve ilgili kurumlarımızca konu hakkında zorunlu hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda kayıtlı çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına karar verilmiştir.”

İstanbul'da resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitim kararıİstanbul'da resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitime geçiliyor

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir