İstanbul’da sigara içilmesi yasaklanan yerleri Vali Yerlikaya açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal ağ hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımla, koronavirüs salgınıyla mücadele zarfında trafiğe kapalı cadde, cadde ve toplu taşıma araçlarının durakları gibi yerlerde sigara kullanımının yarından itibaren yasaklandığını duyurdu.

Vali Yerlikaya paylaşımında, “Solunum yoluyla zahmetsizce bulaşan korona virüs salgınının yayılımını önlenmek için, yarından itibaren İstanbul’da, Trafiğe kapalı sokak/sokaklar ve toplu taşıma araçlarının durakları gibi yerlerde sigara içilmesi yasaklanmıştır” ifadelerini kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KAMUSAL ALANLARA SİGARA İÇME YASAĞI GETİRMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine koronavirüs genelgesi göndermişti. Buna göre, yarından itibaren tüm illerde işlek cadde ve sokaklarda sigara içme yasağı getirilecek. Kararın, sigara içtiği için maskesini indiren kişiler sebebiyle alındığı açıklandı.

İstanbul'da sigara içilmesi yasaklanan yerleri Vali Yerlikaya açıkladıİstanbul'da sigara içilmesi yasaklanan yerleri Vali Yerlikaya açıkladıİstanbul'da sigara içilmesi yasaklanan yerleri Vali Yerlikaya açıkladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul'un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul’un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel verilere göre oluşturulan Türkiye’de haftalık vaka sayıları ve renk kodu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir