İstanbul’daki sel kabusunu en iyi anlatan video! Araç bir anda sürüklenmeye başladı

İstanbul’da şiddetli sağanak yağış kentte hayatı negatif etkiledi. Ümraniye‘de çekilen bir görüntüde şiddetli yağış sonrası oluşan su baskını sebebiyle bir aracın tepe aşağı sürüklendiği görüldü. Saniyeler içinde kamera kadrajından meydana çıkan aracın akıbeti ise bilinmiyor. Sosyal medyada da yayınlanan görüş fazla sayıda açıklama ve paylaşım aldı.

İKİ YAKADA DA ŞIDDET ANLAR YAŞANDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün sabahtan saatlerinde İstanbul için “sarı kod”la sağanak yağış uyarısı yaptı. Saat 11.00 sularında beklenen yağış başladı. Yaklaşık 3 saat etkili olan sağanak yağış ve doymuş sebebiyle ayrıca Avrupa yakasında ayrıca Anadolu yakasında vatandaşlar zorlama anlar yaşadı.

MAHALLE PAZARINI VE ALT GEÇİDİ SU BASTI

Sağanak yağış Arnavutköy’de kurulan semt pazarında sele niçin oldu. Pazar kurulan sokak ve sokaklar nehre dönerken pazardakiler güç anlar yaşadı. Topkapı’da ise bir altgeçidi su bastı. İki araba ve bir servis minibüsü sular içinde kaldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle içinde bir hastanın olduğu minibüs ve araçlar kurtarıldı. Sağanak yağış sonrası sel sularının daha alçak geçitte birikmesiyle iki otomobil en ince ayrıntısına kadar sulara gömüldü. Servis minibüsünün içerisinde mahsur kalanlar göze çarparken, olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

“SARI KOD”LU UYARI YAPILMIŞTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’da beklenen sağanak yağış ile ilgili sarı kod ile uyarı yapmış, açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: “Bugün 11:00-12:30 saatleri aralarında İstanbul’un Avrupa Yakasının batısında (Silivri, Büyükçekmece, Çatalca, Arnavutköy çevreleri) beklenen gök şamatacı sağanak yağış geçişlerinin yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani su baskını, su baskını, lokal doymuş yağışı, yağış anında adaleli rüzgar ve anafor oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve titiz olunmalıdır”

İstanbul'daki sel kabusunu en iyi anlatan video! Araç bir anda sürüklenmeye başladı

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir