İstifa iddiası sonrası AK Parti’den Erdoğan’a Berat Albayrak çağrısı: Görevine devam etmesini temenni ediyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın Instagram hesabından yapılan paylaşımda, Albayrak’ın sağlık durumu sorunları sebebiyle görevinden istifa ettiği belirtildi. Bakan Albayrak’ın istifa haberinin peşinde AK Parti Grup Başlanvekili Mehmet Muş, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

“GÖREVİNİN DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ”

Mehmet Muş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bakanımız Sayın Patent Albayrak fazla zor bir süreçte tayin üstlendi. Kendi ayakları üstünde duran milli bir ekonomi için kayda değer adımlar attı. Özverili çalışmalarına kanımca şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İstifa iddiası sonrası AK Parti'den Erdoğan'a Berat Albayrak çağrısı: Görevine devam etmesini temenni ediyoruz

“İSTİFANIN KABUL EDİLMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

ÖTE TARAFTAN, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da, Bakan Albayrak’ın istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Berat Albayrak yerli, ulusal olarak enerjide yaptıklarını ama anlayanlar ekonomide de ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

“MEVCUT HABERLER ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRME GERÇEKLEŞTIRMEK IÇTEN OLMAZ”

AK Parti Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, “Berat Albayrak bakanımız kişisel olarak yorumlama yapmadan mevcut haberler üzerinden değer biçme gerçekleştirmek doğru olmaz. Senelerdir bu ülkeye milletimize fedakarca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını diliyoruz. Konu her bakımdan Cumhurbaşkanımızın takdirindedir” paylaşımında bulundu.

İstifa iddiası sonrası AK Parti'den Erdoğan'a Berat Albayrak çağrısı: Görevine devam etmesini temenni ediyoruz

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir