İzmir’de FETÖ’nün TSK yapılanmasına karşın operasyonda 304 birey hakkında nezaret kararı verildi

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın; Ulusal Savunma Bakanlığı, Ulusal İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile sağladığı koordinasyon neticesinde tespit edilen ankesörlü/ kontörlü sabit hat ile FETÖ imamları ile irtibatlı belirlenen TSK‘da görevli şüphelilere yönelik operasyon için bu gece baştan düğmeye basıldı.

304 ŞÜPHELİ İÇİN GÖZALTI KARARI

Bir kısmı hakkında örgüt mensubiyetlerine dair başkaca deliller de yer alan 5’i Albay, 1’i Yarbay, 1’İ Binbaşı, 10’u Yüzbaşı, 53’ü Üsteğmen, 5’i Teğmen, 221’i Astsubay, 7’si Uzman Çavuş rütbesinde asker şahıs, 1’i Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na alt olup asker şahıslardan sorumlu mahrem güya imam, yönetici olduğu tespit edilen sivil memur elde etmek üzere; 111’i Hava Kuvvetleri, 193’ü Kara Kuvvetleri Komutanlığına mensup 295’i muvazzaf personel olmak üzere toplam 304 kesin olmayan hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

EN GENİŞ ÇAPLI OPERASYON

İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığıyla birlikte aynı zamanlı gece saat 01.00 itibariyle yakalama ve nezaret işlemleri başlatıldı. Operasyon FETÖ/PDY iddiaya göre TSK Yapılanmasına yönelik bugüne kadar yürütülen, niyet sayısı ve özellik açısından en geniş çaplı işlem oldu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Meriç Ürer

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir