İzmir’deki depremde yıkılan binanın müteahhidi, Elazığ depremi sonrası ‘Mezarda oturuyoruz’ yazmış

Seferihisar açıklarında 30 Ekim’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde 115 birey hayatını kaybederken, 17 yapı yıkıldı, birçok inşa da ağır zarar aldı. Depremin peşinde yıkılan binaların müteahhit ve fenni mesulleri olan 9 birey gözaltına alınırken, 7’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar arasında 8 kişinin hayatını kaybettiği B bloğu yıkılan Yağcıoğlu Sitesi’nin müteahhidi Şerafettin Ağar da yer aldı.

İzmir'deki depremde yıkılan binanın müteahhidi, Elazığ depremi sonrası 'Mezarda oturuyoruz' yazmış

“NE DEĞIN HAKLI OLDUĞUM DAHA İYİ ANLAŞILIYOR”

Ağar’ın, ocak ayında Elazığ‘da meydana gelen depremin ardından sosyal medyadan paylaşım yaptığı görüldü. Ağar’ın 26 Ocak’taki paylaşımında, “40 yıllık birikimimle söylüyorum. 1999 öncesinde yapılan tüm binaların yıkılıp yenilenmesi farzdır. Durağan hesaplar bugünün 4’te1’i” diye paylaşım yaptığı ortaya çıktı. Ağar’ın, bu paylaşımı 31 Ekim’de tekrar paylaşarak “Ne kadar haklı olduğum acilen daha iyi anlaşılıyor” notuyla bir kez daha paylaştığı görüldü.

İzmir'deki depremde yıkılan binanın müteahhidi, Elazığ depremi sonrası 'Mezarda oturuyoruz' yazmış

“6.8’LİK YER SARSINTISI İZMİR‘DEKİ YAPILARIN YARISINI YIKAR GEÇER”

Ağar’ın, geçen ocak ayında yaptığı paylaşımın altına yazdığı yorumlar da dikkati çekti. Bir vatandaşın, “Yıkılan binaların müteahhitlerini şehrin meydanına asalım” yorumuna Ağar’ın, “Hocam evet yanlış yapan çok müteahhit var. Onları asalım lakin 1999 öncesi metrekareye 22 kilo düz demir döşeniyordu, sabit hesaplar böyleydi. Bugün 60 kilo nervürlü demir döşeniyor. O günkü hesaplarla bugünkü hesaplar çok ayrı. Hemen kentsel dönüşüme gidilmesi gerekiyor. 6.8’lik bir yer sarsintisi, İzmir‘deki yapıların yarısını yıkar geçer. Oturduğumuz evlere karot yaptırsak hemen facia kararı çıkar. Şu an mezarda oturuyoruz” diye yanıt verdiği görüldü.

İzmir'deki depremde yıkılan binanın müteahhidi, Elazığ depremi sonrası 'Mezarda oturuyoruz' yazmış İzmir'deki depremde yıkılan binanın müteahhidi, Elazığ depremi sonrası 'Mezarda oturuyoruz' yazmışİzmir'deki depremde yıkılan binanın müteahhidi, Elazığ depremi sonrası 'Mezarda oturuyoruz' yazmışİzmir'deki depremde yıkılan binanın müteahhidi, Elazığ depremi sonrası 'Mezarda oturuyoruz' yazmış

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Tolga TAHÇI

About admin

Check Also

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Olay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu içerisinde yaşandı. İddiaya göre sabah saatlerinde göreve gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir