İzmir’den güzel haberler seri halinde geldi! Depremden 16 saat sonra enkazdan zarar görmüş olarak çıkartıldı

Dün öğle saatlerinde İzmir‘de meydana gelen ve Ege ile Marmara Bölgesi’ndeki çoğu ilde hissedilen 6,6 büyüklüğündeki depremin arkasından bazı binalarda yıkılma olurken, Afiyet Facia Koordinasyon Merkezinden (SAKOM) alınan bilgiye takriben, şimdiye kadar 1’i boğulma sebebiyle elde etmek üzere 24 vatandaşın depremde hayatını kaybetti; İzmir’de 743, Manisa’da 5, Balıkesir’de 2 ve Aydın’da 54 elde etmek üzere 804 birey de yaralandı.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kentte Bayraklı ve Bornova ilçelerinde yüksek katlı bir takım binalar yıkıldı. Yıkıntıilginç altında kalanların kurtarılması için incelemeler yürütülüyor. Depremde bir marketin bulunduğu daha aşağı iki katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı’nda çalışma yürüten arama kurtarma ekipleri, Fadime Tolu’ya ulaşmayı başardı.

“ANNEM DAYAN BURADAYIM”

Depremden 15 saat sonra yıkıntıilginç altından çıkartılan 53 yaşındaki Tolu, Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. İzmir’de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından, 53 yaşındaki Fadime Tolu, takriben 15 saat sonradan yaralı kurtarıldı. Tolu’nun sedyeyle ambulansa götürüldüğü sırada oğlunun seslenerek “Annem dayan buradayım” demesi dikkati çekti.

14 SAAT DAHA SONRA KURTARILDI

Öte yandan, 62 yaşındaki Emine Eren, İzmir’de Barış Sitesi’ndeki enkazdan takriben 14 saat daha sonra zarar görmüş olarak çıkarıldı.

16 SAAT SONRA ENKAZDAN ÇIKARILDI

Ayrıca gelen son dakika bilgisine kadar Gülçin Aykut Soydan, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından depremden 16 saat sonradan yaralı olarak çıkartıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Tolga Albay

About admin

Check Also

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul'un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul’un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel verilere göre oluşturulan Türkiye’de haftalık vaka sayıları ve renk kodu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir