Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor! Masada iki konu var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yeni haftanın birincil meslek gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

VİRÜSLE MÜCADELE DEĞERLENDİRİLECEK

Kabine toplantısında gündemi, son dönemde olduğu gibi koronavirüsle çaba çalışmaları oluşturacak. Bu kapsamda ilk kez son iki haftadır uygulanan kısıtlamaların salgının seyrine etkisi değerlendirilecek. Cadde kısıtlamasından aşı çalışmalarına, eğitimden ekonomiye tüm başlıklar masada olacak.

BAKAN, SUNUM YAPACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 14 jurnal tabloyla ilgili Kabine’ye ayrıntılı bir sunum yapacak. Koronavirüsle çaba zarfında alınan tedbirlerin vaka ve vefat sayılarına etkisi, büyükşehirlerdeki son koşul ve yerli aşı çalışmaları da kabinede tüm en ince ayrıntısına kadar değerlendirilecek.

Sokağa çıkma yasağının 4 gün olarak uygulanması gündeme gelen yılbaşıyla ilgili kararın da salgının önümüzdeki günlerdeki seyrine bakılarak bir sonraki Kabine’de verilmesi bekleniyor.

AŞI ÇALIŞMALARI GÖRÜŞÜLECEK

Toplantıda ayrıca, Çin’den sipariş edilen aşıların uygulanacağı süreçle ilgili teferruat da değerlendirilecek. Yerli aşı çalışmaları gözden geçirilecek.

KİRA DÜZENLEMESİ Mİ GELİYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumartesi günü sözünü ettiği kira düzenlemesi de bugün toplantıda ele alınacak. Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Kabine toplantısını bekleyin” diyerek bu konuda bir düzenlemeye gideceklerini duyurmuştu.

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor! Masada iki konu var

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir