Kaçırılan kızına kavuşan anne: 4 yıldır hoşuna gitmek, koklamak hayali kuruyordum

İngiltere’de oturan Zübeyde Iri, 10 sene önce İstanbul’da Halil Y. ile birlikte yaşadı. sonra İngiltere’ye dönen Zübeyde Iri’ın bu birliktelikten kızı oldu ve adını Şariban koydu. Zübeyde Kocaman, 4 sene önce Halil Y’yi kızı ile buluşması için İngiltere’ye eğlence etti. Ancak vize sorunu çıktığı için Halil Y, İngiltere’ye gidemedi. Halil Y’nin ısrarı üstüne Zübeyde Kocaman, kızıyla birlikte Şanlıurfa’ya geldi. Fakat, Halil Y., buluşmanın gerisinde çocuğu kaçırdı. Kızını kaçıran Halil Y’nin izine ulaşamayan anne İngiltere’ye geri döndü oysa velayeti üzerinde olan küçük kızı için hukuk mücadelesi başlattı. Yıllar süren ve daha önce çocuğunu alması Halil Y’nin yakınları tarafından engellenen annenin hukuk mücadelesi lehine sonuçlandı.

4 yıl süren hasret de cumartesi günü jandarmanın anne Kocaman’ı aramasıyla son buldu. “Kızını bulduk” telefonuyla pazar günü avukatlarıyla birlikte Şanlıurfa’ya dışarı giden Zübeyde Kocaman, Şanlıurfa Güvenlik Müdürlüğü ekipleri tarafından havalimanından alınarak polis evine yerleştirildi. Jandarma tarafından alınan minik kız ise Aile, Alıştırma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yurduna yerleştirdi. Polisler dün ufak kızı buradan alarak annesiyle buluşturdu.

ÇOCUĞUM BANA BİR YABANCI GİBİ YAKLAŞTI

Jandarma ve polis ekiplerine teşekkür eden Zübeyde Kocaman, DHA muhabirine duygularını anlatırken “Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bilhassa size teşekkür ediyorum. Kızıma kavuşmama sebep oldunuz. Jandarmalar beni aradığında ‘ 1 saat 2 saat daha sonra buluyoruz’ dediklerinde inanmadım. Daha Sonra aradılar bulunduğunu söylediler. Anında Türkiye’ye geldim. Urfa’ya gittim. 4 yıldır çocuğumu hiç görmedim dokunamadım. Bir tanıdık olmayan gibi yaklaştı bana. Ağladı ben ağladım. Anlatılmaz bir duygu. Anneler çok iyi bilir. Karşılıksız sevgidir çocuk sevgisi.” dedi.

KAÇIRACAKLAR RÜYASI GÖRÜYORDUM O NEDENLE KORKUYORUM

Kocaman yaşadıklarını anlatırken, “Bir rüya gördüm. Kucağımdaydı kahkahalar atıyordu. Bir uyandım çocuk değil. Yanımdaymış gibi hissettim. ‘Çocuğun öldü’ diye telefon geldi. Apar topar Türkiye’ye geldim. Savcılık sonrasında karakola gittim. ‘Okulda’ dediler. Jandarma konuşurken kızım kaçırıldı.. O anlar aklıma gelince çok korkuyorum. Tekrar arabalara bindirip kaçıracaklar diye korkuyorum.” dedi.

BU GECE KIZIM KOLLARIMDA UYUDU

Bu gece kızımla kaldım. Kollarımda uyudu. Güzel mutlu veren bir duygu.” diyen Zübeyde Kocaman, “Özel bir duygu duygu. Gerçekten anlatılamaz. Fazla mücadele verdim. Hep geldim gittim bir çocuğuma dokunabilmek koklayabilmek, yıkayabilmek için mücadele verdim. İnanılmaz duygu. Yıllarca çok ağladım. Korkulu rüyalar gördüm. Havalimanında da kaçırmışlardı. Defalarca rüyamda kızımı kaçırıyorlar rüyası görüyorum. ‘Anne açım’ diye rüyalar görüyordum. 4 yıl endişeli ve kuvvet zamandı. 3 yaşındaydı. Ben kızımın ne yaşadığını hissedebiliyordum. Fazla baskı günler geçirdim” diye konuştu.

AVUKATLARIMA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Zübeyde Iri, “Yeni avukatlarıma teşekkür ediyorum. Onlarla gurur duyuyorum. Onlar gibi millet olursa mutlu olur. Daha önceki avukatlarım kesintisiz beni getirip götürdüler. Hiç tezgâhtar olmadılar. Üzücü gerçekte fazla üzücü. Yeni avukatlarım baştan sona 1 hafta içerisinde çocuğuma kavuştum. Şaşkınım. Natürel sizin de fazla emeğiniz var size de fazla teşekkür ediyorum. Jandarmalara teşekkür, polislere fazla teşekkür ediyorum. Fazla isteklilerdi. Bilhassa bayan komutan bulmak beni kavuşturmak fazla istiyordu. Urfa emniyeti de bizi misafir ettiler. Onlara da fazla teşekkür ediyorum” dedi.

Kaçırılan kızına kavuşan anne: 4 yıldır sevmek, koklamak hayali kuruyordumKaçırılan kızına kavuşan anne: 4 yıldır sevmek, koklamak hayali kuruyordumKaçırılan kızına kavuşan anne: 4 yıldır sevmek, koklamak hayali kuruyordumKaçırılan kızına kavuşan anne: 4 yıldır sevmek, koklamak hayali kuruyordumKaçırılan kızına kavuşan anne: 4 yıldır sevmek, koklamak hayali kuruyordumKaçırılan kızına kavuşan anne: 4 yıldır sevmek, koklamak hayali kuruyordumKaçırılan kızına kavuşan anne: 4 yıldır sevmek, koklamak hayali kuruyordumKaçırılan kızına kavuşan anne: 4 yıldır sevmek, koklamak hayali kuruyordum

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Müslim SARIYAR

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir