Kaçtığı iddia edilen Paşinyan sosyal medyadan ulusa seslendi: İmzalamasaydım 20 bin kişilik orduyla kuşatılacaktık

Azerbaycan, Ermenistan’ın sivil ikâmetgâh yerlerine saldırmasından sonradan kendisini savunmaya geçti ve 1.5 aylık dönemde yaklaşık olarak 250’den artı ikâmetgâh yerini Ermenistan işgalinden kurtardı. İşgalden kurtarılan yerler aralarında Dağlık Karabağ‘ın kalbi olarak nitelendirilen Şuşa’da bulunurken, bu şart Erivan yönetimini köşeye sıkıştırdı.

Azerbaycan ve Rusya Devlet Başkanları ile anlaşma imzalayarak Dağlık Karabağ’da yenildiğini kabul eden Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ülkesinde gözden düşmüş adam duyuru edildi. Ilk Kez muhalefet partiler olmak üzere binlerce birey Paşinyan’ı protesto etmek için eylem düzenlerken, Ermeni basını Paşiyan’ın ortaya çıkarsa linç edileceğini aktardı.

“KARABAĞ’DA ÇATIŞMALARI BİTİRMEKLE İLGİLİ BİR UZLAŞMA”

Günlerdir ortalarda görünmeyen Paşinyan bugün Facebook hesabından ulusa seslendi. İmzaladığı belgenin Dağlık Karabağ’da belli çözüm anlamına gelmediğini savunan Paşinyan, “Bu sadece Karabağ’da çatışmaları bitirmekle ilgili bir uzlaşma” dedi.

“20 BİN ASKER VE SUBAYIN ÇEMBERİNDE KALACAKTIK”

Açıklamalarına sürekli Paşinyan, “Birkaç gün içerisinde önce Hankendi arkasından Askeran ve Ağdere’yi kaybedecektik. Bu şehirler kaybedildiğinde 20 bin asker ve subayın çemberinde kalacaktık ve Kelbecer ile Kaşatag’ın düşüşü mecburi olacaktı” diyerek kendileri açısından durumun kötü olduğunu belirtti. Uzlaşma sayesinde bölgenin tehlikesiz duruma geldiğini söyleyen Paşinyan, “Rus Uzlaştırma Güçleri, Karabağ sakinlerinin güvenliğini sağlayacak ve bu sayede Hankendi ve Erivan arasında iletişim kopmayarak istikrarlı bir emniyet sağlanacak” ifadelerini kullandı.

About admin

Check Also

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul'da trafik yoğunluğu %76'yı buldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul’da trafik yoğunluğu %76’yı buldu

Normalleşme kapsamında açıklanan koronavirüs risk haritasına göre tüm ülkede cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir