Kadıköy’de galericiler lüks araçlarını doludan yastık yorganla korudu

İstanbul’da sağanak yağmur ve dolu yağışı etkili oldu. Özellikle Anadolu Yakası’nda yağan ceviz büyüklüğündeki doluya araba galerileri hazırlıksız yakalandı. Galericiler yağış sırasında dükkanda ne bulduysalar araçların üstünü kapatmaya çalıştılar. Kadıköy‘de bulunan galeriler battaniye, paspas, kilimle tedbir alırken, iki galerinin ise yorgan ve yastık ile önlem alması dikkat çekti. Bir aracın üstünde ise yatık ve katlanır sandalye konulduğu görüldü.

Kadıköy'de araçları doludan yastık yorganla korudular

“YORGAN YASTIK NE BULDUYSAK KOYDUK”

Araçlarına yastık ile tedbir alan otomobil galerisi sahibi Zekayi Ademci, “Allah’tan gelen baş göz üstüne ne yapalım, takdiri ilahi, o verdi biz de kendimize önlem aldık. Lakin tedbir alabildiğimiz kadar aldık. Yeniden arabalarda küçük delikler var. Birdenbire vurdu, ceviz büyüklüğünde, 2017’dekinden birazcık daha hafifti. Ama bu da eksik yok, arabalarda tekrar zarar var. Bir kısmı içerideydi, dışarıya olanlarda biraz hasar var. Ne bulduysak içeride, ara sıra üstümüze örtüp yattığımız şeyler vardı, yorgan yastık ne bulduysak koyduk” dedi.

Kadıköy'de araçları doludan yastık yorganla korudular

YORGAN VE YASTIKLA ÖNLEM

Yorgan ve yastık ile önlem alan bir diğer galerici olan Mehmet Cengiz Kitapçıoğlu ise, “Batmış aniden bastırdı, ceviz, fındık büyüklüğünde. bir anda olunca elimize ne geldiyse, arabaların paspası, içerideki battaniye ne varsa, bagaj korumaların hepsini serdik üzerlerine. Haberimiz yoktu evvelden. İki üç aracımızda zarar var fakat erken davrandığımız için artı vurmadı zarar, 5-6 tane 10 tane oysa değdi” diye konuştu. Kitapçıoğlu, yorganla korumaya çalıştığı aracının yanına dolu yağışını anlattı. Araçlara battaniye seren galerici Kadir Ümit Atabek, “Haberimiz yoktu, hep ‘yağacak’ diyorlar yağmıyor. Meteoroloji uyarmadığı süre her zaman böyle şeyler başımıza geliyor, 2017’de de aynısı olmuştu. Paspaslar, örtüler, battaniyeler, pıt pıtlar var. Bunlarla tedbir almaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kadıköy'de araçları doludan yastık yorganla korudularKadıköy'de galericiler lüks araçlarını doludan yastık yorganla koruduKadıköy'de galericiler lüks araçlarını doludan yastık yorganla koruduKadıköy'de galericiler lüks araçlarını doludan yastık yorganla koruduKadıköy'de galericiler lüks araçlarını doludan yastık yorganla koruduKadıköy'de galericiler lüks araçlarını doludan yastık yorganla koruduKadıköy'de galericiler lüks araçlarını doludan yastık yorganla koruduKadıköy'de galericiler lüks araçlarını doludan yastık yorganla koruduKadıköy'de galericiler lüks araçlarını doludan yastık yorganla korudu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir