Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldı

Türkiye’nin değişik illerinden Şanlıurfa‘ya gelen koleksiyoncular, en fiyatı yüksek tespihlerini görücüye çıkardı. Şanlıurfa’nın yanı sıra İstanbul, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman ve Mardin gibi kentlerden gelerek Balıklıgöl bölgesindeki Buz Hanı içerisinde sergilenen binlerce bambaşka tespih meraklılarıyla buluşturuldu.

Kanunu Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldı

DAMLA TAŞ KEHRİBARIN GRAMI 400 LİRADAN SATILDI

Renkli görüntülerin yaşandığı pazarda, damla taş kehribarın gramı 400 liradan alıcı buldu. İmamesiyle birlikte 20 gram ağırlığında olan damla taşı kehribar tespihin fiyatı ise 8 bin liraya ulaşıyor.

Kanunu Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldı

KANUNİ DÖNEMİNDE YAPTIRILAN TESPİH OTOMOBİL FİYATINA SATILDI

Türkiye’nin öbür illerinden gelen koleksiyoncuları ağırlamanın memnuniyetini yaşadığını açıklayan koleksiyonerlerden Mehmet Tatlı, “Tespih meraklıları için tarihi ve hoş bir mekan oluşturduk. Tespih tutkunları burada bir araya gelerek çok hoş alış-verişte bulundular. Esnaf gelip burada ürünlerini sergiliyorlar. Tespihlerin gramı 400 liraya geliyor. Sıradan bir tespih 20 gram olsa 8 bin lira bedel tutar. Burada satılan Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan ve günümüzde de canlılığını koruyan, sabrı geliştirdiğine inanılan bir tespih 108 bin liraya meraklısına satıldı. Otomobil ve konut fiyatına Osmanlı dönemine ait tespihler bulunuyor” dedi.

Kanunu Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldı

“BU İŞE KOLEKSİYON YAPARAK BAŞLADIM”

İstanbul’dan Şanlıurfa’ya geldiğini açıklayan tespih koleksiyoncusu Mehmet Yeşilmen ise, “İstanbul’dan geliyorum. Tespihe merakım vardı. Bu işe koleksiyon yaparak başladım. Kendi aldığım tespihleri biriktirdim. Tespihi seviyorum. Meraklısı olduğum için de alıp satmaya başladım. Kendime ait koleksiyonum var. Doğal olan ürünleri seviyorum” diye konuştu.

Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldıKanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldıKanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldıKanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ali LEYLAK

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir