Kapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyor

TOKAT’ın Erbaa ilçesinde Beytullah Çetinkaya‘nın (19), kapılarını yukarı içten açılır şekilde yaptırdığı 1993 model otomobili, ilgi görüyor.

İlçede pazarcılık yapan Beytullah Çetinkaya, geçen mart ayında 2001 yılında üretimine son verilen otomobili satın aldı. Çetinkaya, orijinal rengi mavi olan 1993 model otomobili baştan boyattırdı. Havalı süspansiyonlar taktırdı. Bununla da yetinmeyip, otomobiline yukarı açılan kapılar yaptırdı. 10 bin liraya aldığı otomobiline 25 bin lira masraf yapan Çetinkaya’nın otomobili, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Kendisinin ilk olarak araba sahibi olduğunu söyleyen Çetinkaya, “10 bin liraya almıştım. 93 model, birincil arabam olduğu için pek bilmiyordum piyasasını. Değiş Tokuş karşılığında aldık. Aracımı tekrar yapmaya başladım. 25- 30 bin lira para harcadım bu aracı yapmak için. Modifiye aşaması daha bitmedi. 5-10 bin lira daha masrafı var” dedi.

‘LAMBORGHİNİ’DEN ESİNLENDİM’Çetinkaya şunları kaydetti:

“Biz bunu yapabilir miyiz diye, düşündük. Kaportacı ustam sağ olsun. Yapabilir miyiz, yapamaz mıyız aralarında kaldık. Geceleri sabaha değin kaynak işleriyle sök, tak işleriyle uğraştık.  Kapıların böyle açılmasına millet şaşırıyor. Hayaliniz varsa yapın. İnsan mutlu oluyor. Gece evinin önde araçtan inip, balkondan tozunu görüyorsun, gecenin biri de olsa ikisi de olsa inip siliyorsun. Bir insan sevgilisine koşar, biz de önce arabamıza koşuyoruz. Temizliğine ağırlık veriyoruz. Bir rahatsızlık bizim için bu.” 

Kapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyorKapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyorKapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyorKapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyorKapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyorKapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyorKapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyorKapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyorKapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyorKapıları yukarıya açılan otomobil, ilgi görüyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İbrahim UĞUR

About admin

Check Also

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Olay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu içerisinde yaşandı. İddiaya göre sabah saatlerinde göreve gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir