Karasu Nehri’nde vefat sebebi bilinmez balıkları evlerine götürüp yiyorlar

Merkeze ast olan Çatbaşı köyü içerisinden geçen Karasu Nehri’nde balık ölümleri meydana geldi. Akarsu üzerini kaplayan ve kıyıya vuran ölü balıklar yöre halkını sıkıntılı etti. Vatandaşlar, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne data vererek destek istedi.

BAŞKA HAYVANLAR DA NEHİRDEN SU İÇİYOR

İhbar üstüne bölgeye gelen ekipler, nehirde yaşanan balık ölümlerini inceledi. Su ve ölü balıklardan alınan numuneler incelenmek üzere Elazığ’a gönderildi. Balık ölümlerinin yaşandığı nehirden hayvanlarının da su içtiğini belirten vatandaşlar, konunun bir an evvel aydınlatılmasını istedi.

FABRİKA ATIKLARININ NEDEN OLDUĞU İDDİASI GÜNDEMDE

Ölümlerin fabrika atıklarından kaynaklandığını iddia eden Mal Varlığı Koçlardan, “Çatbaşı köyü içerisinden geçen Karasu Nehri’nde, her sene fabrika atıkları yüzünden binlerce balık ölüyor. Biz köy halkı olarak bu durumdan çok rahatsızız. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden ekipler geldi. Farklı Alanlara Yönlendirilmiş numuneler filan aldılar. İnşallah bunun bir çaresine bakarlar” dedi.

YEMEK YEMEK İÇİN EVLERİNE GÖTÜRÜYORLAR

Nehirdeki ölü balıkları, vatandaşların yemek yemek için evlerine götürdüğünü bildiren Çatbaşı köyü Muhtarı Nasır Balkaya, “Tonlarca balık toplandı. Köylüler de ondan zehirlenebilir. Balıkların hepsi zehirlenmiş, ölmüştü ve birçok köylü de bu balıkları yemiştir” diye konuştu.

NEHRİN YÜZEYİ ÖLÜ BALIKLARLA KAPLI

Nehrin yüzeyini ölü balıkların kapladığını belirten muhtar Balkaya, adeta Karasu nehrinde balık kalmadığını belirtti. Balkaya, “Suyun içerisini ölü balıklar kaplamış. Şu an gitsen Karasu Nehri’nde bir balık tutamazsın. Bir toplu cinayet üretilmiş, fotoğrafları da ben çekmişim. İstenilen yere de verebilirim” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Karasu Nehri'nde ölüm sebebi bilinmeyen balıkları evlerine götürüp yiyorlarKarasu Nehri'nde ölüm sebebi bilinmeyen balıkları evlerine götürüp yiyorlarKarasu Nehri'nde ölüm sebebi bilinmeyen balıkları evlerine götürüp yiyorlarKarasu Nehri'nde ölüm sebebi bilinmeyen balıkları evlerine götürüp yiyorlarKarasu Nehri'nde ölüm sebebi bilinmeyen balıkları evlerine götürüp yiyorlarKarasu Nehri'nde ölüm sebebi bilinmeyen balıkları evlerine götürüp yiyorlarKarasu Nehri'nde ölüm sebebi bilinmeyen balıkları evlerine götürüp yiyorlarKarasu Nehri'nde ölüm sebebi bilinmeyen balıkları evlerine götürüp yiyorlar

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Muhammed Sami MARAL

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir