Karın ağrısı değil 5.5 kilo ağırlığında bitki örtüsü çıktı

Niğde’de yaklaşık 2.5 yıldır karnında şişkinlik olan ve bir süredir buna yan olarak nefes darlığı yaşamış bayan, Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne başvurdu. Bayan Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde Bilirkişi Doç. Dr. Bülent Iyi Anlamak göre muayene edilen kadının karnında ur tespit edildi. Yapılan ameliyatla kadının karnındaki 40 santimetre çapında ve 5.5 kilo ağırlığında ur çıkarıldı.

“RİSKLİ BİR AMELİYAT”

Doç. Dr. Bülent Bilmek, bu alıcı operasyonların Türkiye’de epeyce şiddet gerçekleştirilen ameliyatlar arasında olduğunu kaydetti. Doç. Dr. Anlayışlı Olmak, “Kanama ve çevredeki öteki organların yaralanma riski yüksek olan bu ameliyatı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. Bu ve çoğu ameliyatın bundan böyle merkezimizde yapılıyor olması hastalarımız için büyük bir refah. Birkaç sene öncesine kadar hastaların kapalı yöntemle rahim alınması, kitle ameliyatları için büyük illere sevk ediliyordu. Bundan Böyle Niğde’de başarıyla yapıyoruz bunları” dedi.

Karın ağrısı değil 5.5 kilo ağırlığında tümör çıktıKarın ağrısı değil 5.5 kilo ağırlığında tümör çıktıKarın ağrısı değil 5.5 kilo ağırlığında tümör çıktı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Adnan ÇELEBİ

About admin

Check Also

Son dakika: Oğlu gebe gelininin yanına öldürülen baba: Doğum günüm oğlumun ölüm günü oldu

Son dakika: Oğlu gebe gelininin yanına öldürülen baba: Doğum günüm oğlumun ölüm günü oldu

BURSA‘nın İnegöl ilçesinde hamile eşinin gözü önünde öldürülen Alper Cin’in (24) babası Ahmet Cin (50), …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir