Kendine ‘Mesih’ diyen Hasan Mezarcı’dan öldüğü yönündeki iddialara yanıt: Mesihler ölmez

Mesih” olduğunu söyleyen Hasan Mezarcı, katıldığı yayında, “Vallahi bilmiyorum bu iddialar nereden geldi. Haber sitelerinde haber olmuş, ‘Hasan Mezarcı öldü’ diye. Beni de arıyorlar baş sağlığı için. Bana ölmüşsünüz diyorlar. Ben de teşekkür edip Allah razı olsun diyorum” açıklamasını yaptı.

Mezarcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben cezaevinde hiç hasta olmadım. Revire bile gitmedim, asprin bile kullanmadım. Benimle ilgili dil algısı oluşturmaya çalışıyorlar. Halk ‘Hasan Mezarcı’nın mesih olmasına inanmasın’ Korkuyorlar. Çılgın algısı oluşturarak, halkın buna inanmasını önleyelim diyorlar.”

HASAN MEZARCI KİMDİR?

Hasan Mezarcı, 11 Mayıs 1954 tarihinde Düzce’nin Aydınpınar Köyünde doğdu. İlkokuldan sonra Düzce Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlık yaptı ve İmam-Konuşmacı Okulu’na girdi. İmam-Konuşmacı’i bitirdikten daha sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. İlahiyat okurken medrese tahsili de aldı. Hasan Mezarcı, öğrencilik yıllarında müezzinlik ve imamlık yaptıktan sonraki yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ve Tarım Bakanlığı’nda memurluk yaptı. Müftülüğe Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde başladı. Askerliğini yaparken yerine koyma subay olarak, Adana 6. Kolordu Komutanlığı’nda Basın ve Halkla İlişkiler subayı vazifesinde bulundu.

Askerlik görevi bittikten daha sonra Sakarya’nın Akyazı ilçesine müftü olarak atandı. daha sonra da İstanbul’un Ümraniye ilçesine tayin edildi. Akyazı’da 5, Ümraniye’de ise 3,5 yıl atama yaptı. Müftülük yaptığı bölgeden 6 Kasım 1991 tarihinde İstanbul’dan Huzur Partisi milletvekili adayı olarak seçimlere girdi ve seçildi. 6 Kasım 1991 – 24 Aralık 1995 tarihleri arasında 19. dönem milletvekili olarak Türkiye Büyük Irk Meclisinde tahsis yaptı.

Kendine 'Mesih' diyen Hasan Mezarcı'dan öldüğü yönündeki iddialara yanıt: Mesihler ölmez

“BEN MESİHİM”

1997 yılında çıktığı cezaevinde yatarken peygamber ilan edildiğini öne sürerek kendisini Mesih ilan etti. Mezarcı, hapishaneden çıktıktan daha sonra Almanya’ya göç etti. Üç yıl aradan sonradan televizyonlarda kendisi bu sefer kulağında küpeleri, bileklerinde bilezikleri, boynunda kolyesi, sarıya boyattığı uzun saçları, elinde bastonu, tepeden tırnağa altın sarısı entarisi ile görüldü. Reha Muhtar onunla bir görüşme yaptı. Ankara 5. Asliye Canice Mahkemesi’nin ‘Atatürk’ün manevi şahsiyetine hakaret’ suçundan kesinleşmiş 1 yıl hapis cezası bölge Mezarcı, yaklaşık 3 sene yaşadığı Almanya’dan 9 Nisan 2001 tarihinde Türkiye’ye dönünce cezasını çekmesi için gönderildiği Edirne’nin İpsala Kapalı Cezaevi’nde de 3 ay yattı. sonra Ceza İnfaz Kanunu hükümlerine kadar cezasını tamamlayarak 6 Mayıs 2002’de terhis oldu.

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir