Kızını boğmaya çalışan kadın infial yaratmıştı! Çocukların devlet korumasına alındığı ortaya çıktı

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde Nurcan S.’nin şiddet uyguladığı kızı ile diğer iki çocuğunun devlet korumasına alınıp yurda yerleştirildiği belirtildi. 3 ay önce yaşanan olayın ardından Nurcan S.’nin gözaltına alındığı ve daha sonra serbest bırakıldığı ileri sürüldü.

İNFİAL YARATMIŞTI

Şiddet anlarının yer aldığı video, sosyal medya kullanıcılarını ayağa kaldırmış, görüntüler yürek sızlatmıştı. Kadının kızını boğmaya çalıştığı görüntüler Twitter’da binlerce kişi tarafından paylaşılmış; çocuklara bu vahşeti yaşatan kadının tutuklanması istenmişti.

Kullanıcılar videoya tepkilerini böyle göstermişti:

Çocuğuna şiddet uygulayıp nefessiz bırakan kadına sosyal medyada tepki (2) Çocuğuna şiddet uygulayıp nefessiz bırakan kadına sosyal medyada tepki (2) Çocuğuna şiddet uygulayıp nefessiz bırakan kadına sosyal medyada tepki (2) Çocuğuna şiddet uygulayıp nefessiz bırakan kadına sosyal medyada tepki (2) Çocuğuna şiddet uygulayıp nefessiz bırakan kadına sosyal medyada tepki (2)

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kocaeli’nde Nurcan Serçe’nin kızına şiddet uyguladığı görüntülerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu olayınKocaeli’ndeTemmuz 2020’de yaşandığı belirtilerek, şöyle denildi: “Görüntülerdeki çocuğumuz ve kardeşleri, 21.07.2020 tarihinde haklarında alınan bakım tedbiri kararı ile ivedi olarak Bakanlığımız tarafından koruma ve bakım altına alınmışlardır. Çocuklarımız halen kuruluş bakımında ve devlet korumasındadır. Çocukların annesi N.S. hakkında ise adli süreç devam etmektedir. Hukuki süreç, avukatlarımız kanalıyla da takip edilmektedir. Her çocuğumuz biricik ve kıymetlidir. Çocuklarımızın fiziksel ve psikolojik gelişimini olumsuz yönde etkileyecek her türlü şiddetin her zaman karşısında durmaya, çocuklarımızı himaye etmeye devam edeceğiz.”

##13911140##

Kızını boğmaya çalışan kadın infial yaratmıştı! Çocukların devlet korumasına alındığı ortaya çıktı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul'un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul’un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel verilere göre oluşturulan Türkiye’de haftalık vaka sayıları ve renk kodu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir