Koronavirüs az önce bitmeden İngiltere’de kuş gribi salgını patlak verdi

İlk olarak Çin’in Hubei eyaletine tabi Vuhan kentinde ortaya meydana çıkan ve kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına bölge koronavirüs salgını az önce bitmeden, İngiltere‘nin kuzeyindeki Northallerton’daki bir çiftlikte kuş gribi olarak da aşina H5N8 salgınının patlak verdiği açıklandı.

HİNDİ ÇİFTLİĞİNDE KUŞ GRİBİNE RASTLANDI

Birleşik Krallık Hayvancılık Bakanı Christine Middlemiss bir açıklama yaparak ülkenin kuzeyinde yeni bir salgının tespit edildiğini duyurdu. Middlemiss, “North Yorkshire, Northallerton yakınlarındaki bir hindi çiftliğinde kuş gribine rastlandı” dedi. Middlemiss, salgının H5N8 virüsüyle yayıldığını belirtti.

10 BİN KUŞ İTLAF EDİLECEK

Yapılan açıklamada, takriben 10.000 kuşun insani şekillerle itlaf edileceği belirtilirken, bu hastalığın insanlara bulaşma riskinin çok düşük olduğu belirtildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Görüntü İstanbul'dan! Sosyal medyadan tek ses yükseldi: Harekete geçinGörüntü İstanbul’dan! Sosyal medyadan tek ses yükseldi: Harekete geçinAteşkesi imzalamak zorunda kalmıştı! Hezimet sonrası Paşinyan'ın sözleri ülkeyi karıştırdıAteşkesi imzalamak zorunda kalmıştı! Bozgun sonrası Paşinyan’ın sözleri ülkeyi karıştırdıCinsel içerikli videolarını satan genç modelin para kazanma yöntemi mide bulandırdıCinsel içerikli videolarını satan genç modelin para kazanma yöntemi mide bulandırdıKoronavirüs henüz bitmeden İngiltere'de kuş gribi salgını patlak verdi

About admin

Check Also

Kayısı kolilerinden Bizans dönemine ait eserler çıktı

Kayısı kolilerinden Bizans dönemine ait eserler çıktı

Kayısı kolilerinden Bizans dönemine ait eserler çıktı ARDAHAN – Ardahan İl Jandarma Komutanlığı, ihbar üzerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir