Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplandı

Koronavirüs vakalarının 3 bini geçtiği ülkemizde Sağlık Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamada “Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17.00’da video konferans yöntemiyle toplanacak.” denildi. Toplantının gerisinde yazılmış tanımlama yapılacağı belirtiliyor.

Bilim Kurulu üyeleri, Bakanlık Bilkent Yerleşkesi’nde düzenlenen toplantıya video konferans yöntemiyle katılıyor. Olgu artışı ve hastaların durumunun ele alınacağı toplantıda, teşhis ile tedavi konusunda dünyadaki ve Türkiye’deki aşı çalışmaları değerlendirilip, yeni önlemler görüşülecek.

BİLİM KURULU ÜYESİ SERT TEDBİR İŞARETİ VERMİŞTİ

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, artan olgu sayıları ve alınması beklenen tedbirlerle ilgili “Vaka sayılarında artışlar devam ediyor. Daha da artarsa kesinlikle bazı kısıtlamalar ve bir takım sınırlamalar gelecektir.” dedi.

Bu süreçle ilgili alınması gereken tedbirler konusunda bütün adımları, yapılması gereken tedbirleri hazırladıklarını ifade eden Özlü, “Tavsiyelerin zamanlaması, kapsaması, dozajı kamu yönetiminin elinde. Bilhassa büyükşehirlerde hastanelerde vatandaşlar deneme için yoğun kuyruklar oluşturuyor. Yoğun bakım yataklarında ağır vakaların sayısı ciddi artıyor. Böyle giderse ciddi sorunlar yaşanabilir.” şeklinde konuşmuştu.

TÜRKİYE’DEKİ SON DURUM

Afiyet Bakanlığı, Türkiye’nin Jurnal Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. 15 Kasım’da açıklanan son 24 saatlik verilere tarafından; 3223 yeni hasta saptandı, ölüm sayısı ise 89 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye’de koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11 bin 507’ye, toplam hasta sayısı ise 414 bin 278’e yükseldi.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

JURNAL İYİLEŞEN HASTA SAYISI 2561 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 2561 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 353 bin 663’e yükseldi. Toplam test sayısı 16 milyon 156 bin 470, ağır hasta sayısı ise 3439’a yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 4.2 oldu.

Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplandı

About admin

Check Also

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul'da trafik yoğunluğu %76'yı buldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul’da trafik yoğunluğu %76’yı buldu

Normalleşme kapsamında açıklanan koronavirüs risk haritasına göre tüm ülkede cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir