Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden 14 yaşındaki Semir’in en büyük gerçek dışı aşçı olmakmış

Sakarya’da koronavirüs nedeni ile hayatını kaybeden 14 yaşındaki gencin babası yaşadıkları acı günleri anlattı. Baba Bilal Şair, “Bu rahatsızlık yüzünden amcamın oğlunu iki gün sonrada kendi oğlumu kaybettim” derken 14 yaşındaki Şair’den geriye ise sosyal medyada paylaştığı videolar kaldı.

Erenler ilçesi Değirmendere Mahallesinde ikamet eden Bilal ve Hatice Şair’in iki çocuğundan biri olan 14 yaşındaki Semir Şair, bir süredir Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaklaşık 1 aydır koronavirüs tedavisi görüyordu. 14 yaşındaki Şair yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatın kaybetti. Semir Şair’in babası Bilal Şair ise yaşadığı o acı günleri anlattı. Baba Şair, oğlunun küçüklüğünden beri aşçı olmak istediğini bu yıl aşçılık lisesine başlayacağını belirterek koronavirüs yüzünden oğlunun hayalleriyle birlikte öldüğünü dile getirdi. Koronavirüsü freni patlamış bir kamyona benzeten baba Şair, amcasının oğlu olan 53 yaşındaki Cengiz Şair’i, iki gün sonradan da kendi oğlunu kaybettiğini belirterek yaşamlarında birbirlerini çok sevdiğini ve bu yüzden mezarlarının da tabi yandan olduğunu kaydetti. Koronavirüsten nedeniyle hayatını kaybeden 14 yaşındaki Semir Şair’den geriye ise babasıyla çekilmiş fotoğrafları ve sosyal medyada paylaştığı videolar kaldı.

FENALAŞINCA HASTANEYE GÖTÜRDÜK

37 yaşındaki baba Bilal Şair, “Takriben 1 ay önce oğlumuz Semir hastalandı ve hastaneye yatırdık. Zorunlu tahliller yapıldı, ciğer röntgeni çekildi. Görselden koronavirüs olduğu saptandı. Ciğerlerde astım ve bronşit hastalığı daha önceden vardı çocuğumuzun. Zaten ilk olarak astım ve bronşitten götürdük biz hastaneye. Yaklaşık 7-8 sene önce tedavi olmuştu lakin bronşit tamamen temizlenmediği için, ciğerlerde kalıntı bıraktı. Üşüttü ve üşüttüğü vakit rahatsızlık tekrar tetikledi, hastaneye götürdük başlangıçta İstanbul’a götürdük. Doktorumuz tetkik etti ve ilaçları verdi. İlaçları verdikten sonra biz Adapazarı’na döndük bitmiş. Takriben 2 gün ilaç tedavisini bekledik ve daha fenalaşınca burada hastaneye götürdük çocuğumuzu” dedi.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden 14 yaşındaki Semir'in hayali aşçılıktı

“23 GÜN ENTÜBE OLARAK KALDI, 3 SANİYE BİLE MAKİNALARDAN AYRILAMIYORDU”

Oğlunun 23 gün her tarafında entübe olarak hastanede yattığını ve 3 saniye bile olsa bağlı olduğu makinalardan ayrılamadığını aktaran baba Şair, “Semir bir gün hastanede yattı ve 2’nci günün akşamı entübeye elde etmek zorunda kaldılar. 1 aya yakın bir süre baştan başa hap ve çare fark etti. 23 gün entübe olarak kaldı. Hastaneye yatırdığımızın ertesi günü pozitif çıktı ve takriben 15-16 gün sonradan doktorumuz koronadan kurtulduğunu lakin virüsün ciğerlere verdiği zararlardan dolayı ciğer tedavisinin uyandırılarak devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Bunun için boğazına boru taktılar, minik lakin bir o kadar da riskli bir operasyondu, Semir makinalardan 3 saniye bile ayrılamıyordu. Doktorlar göre yapılan başarılı bir işlem sonucu boğazına zorunlu cihazı taktılar. Çocuğumu 23’üncü günde uyandırdılar. Ertesi gün tedavisini uyanık yapacaklardı, daha sonrasında hastaneye gidip veri almakta yasaklandı. Telefonla görüşmemiz söylenildi, telefonu götürdük Çarşamba günü ve Perşembe günü saat 14.30 gibi ölüm haberini aldık” diye konuştu.

“VİRÜSÜN CİĞERLERE VERDİĞİ ZARARDAN DOLAYI ÇOCUĞUM ÖLDÜ”

Koronavirüs, kalabalık halkın içerisine girmiş freni patlamış olan bir kamyona benzeten acılı baba Bilal Şair, “Ciğerlerinde oluşan hasarlardan nedeniyle üşüttü, koronavirüse çevirdi, çevirmedi bilmiyorum ama doktorlar koronavirüs dedi ve virüsün ciğerlere verdiği zarardan dolayı benim çocuğum öldü. genel olarak sebebi üşütme, astım fakat korona dedi hekim. Korona diyor lakin bilmiyorum, ben belirsiz bakıyorum o işe. Korona fiilen, freni patlamış bir kamyon gibi. Yokuştan aşağıya geliyor topluluk bir halkın içine giriyor ve altına aldığını ezip parçalıyor, kurtulan kurtuluyor. Öyle bir kamyona kimse müdahale edebilir mi, Allah’tan diğer hiç kimse müdahale edemez, böylece bir rahatsızlık şuanda” şeklinde konuştu.

haberler.com/haber/2020/11/06/koronavirus-nedeniyle-hayatini-kaybeden-14-13719299_255_m.jpg” title=”Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden 14 yaşındaki Semir’in gerçek dışı aşçılıktı” daha alçak=”Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden 14 yaşındaki Semir’in gerçek dışı aşçılıktı”>

2 GÜN ÖNCE YAKIN AKRABASI DA KORONADAN ÖLÜM ETMİŞ

Semir Şair’in ölümünden 2 gün önce Bilal Şair’in 53 yaşındaki amcasının oğlu Cengiz Şair de hayatını kaybetti. Amcasının oğlu ile kendi oğlunun birbirlerini fazla sevdiğini ve benzer kaderi paylaştıklarını aktaran baba Şair, “Amcamın oğlu Cengiz Şair, kendisi 53 yaşında. Amcamın oğlu koronavirüsten vefat etti ve aradan 2 gün sonra benim oğlum vefat etti. Türkiye genelinde bu kadar ileri derecede ilk 10 olduğunu belirtti doktorlar. Çocuk olarak Semir tek, ileri derecede tek. Doktorlar bile şaşkındı Semir’e. Allah’ım bu musibeti alır başımızdan, temizler inşallah. Daha canlar yanmasın sahiden çok büyük acı çektik. Ben ömrü hayatımda hiçbir yakınımı gömmemiştim, birincil gömdüğüm amcamın oğlu Cengiz ve sonrasında kendi oğlum, ikisi birbirini fazla severdi. Bunun büyüğü, küçüğü, genci veya yaşlısı değil. Freni patlamış kamyon gibi büyüğü, küçüğü fark etmiyor eziyor geçiyor. Herkes biçare bu hastalığın karşı” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden 14 yaşındaki Semir'in en büyük hayali aşçı olmakmış

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AZİM ÇELİK

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir