Koronavirüsten hayatını kaybeden yakınları için online mevlit okuttular

Osmaniye’de korona virüsten hayatını kaybeden 78 yaşındaki Ahmet Yılmaz‘ın yakınları bulaşın önlenmesi amacıyla uygulanan tedbirler kapsamında mevlit okutamadıkları için farklı bir çözüm yolu buldular. Aile bireyleriyle uzaktan bağlantı kuran aile, canlı yayınla Yılmaz’ın anısına mevlit okuttu.

SALGIN SEBEBİYLE BU YOLA BAŞVURDULAR

Kur’an-ı Kerim okunduğu ve duanın yapıldığı mevlit programına Türkiye’nin farklı illerinde ve Almanya’da ikamet eden aile yakınları katıldı. Hayatını kaybeden Ahmet Yılmaz’ın kardeşi Osman Yılmaz, koronavirüs salgını sebebiyle internet üzerinden mevlit okuttuklarını söyledi.

ACILARINI PAYLAŞTILAR

Taziye evinde bir araya gelemedikleri yakınları ve aile dostlarıyla mevlit programında buluştuklarını, acılarını paylaştıklarını anlatan Yılmaz, salgında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi. Osmaniye Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybeden Ahmet Yılmaz’ın cenazesi, belediye görevlilerince koronavirüs tedbirler kapsamında asri mezarlığa defnedildi.

Koronavirüsten hayatını kaybeden yakınları için online mevlit okuttular

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / SELÇUK KAYA

About admin

Check Also

Muharrem İnce, CHP'den partisine 3 milletvekili geçeceği iddialarını yanıtladı: Sadece 3 mü?

Muharrem İnce, CHP’den partisine 3 milletvekili geçeceği iddialarını yanıtladı: Sadece 3 mü?

Memleket hareketi başlatan ve parti kurma çalışmalarını hızlandıran CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kurmaylarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir