Koronavirüsü yenen beyin cerrahı göreve başladığı gün hayatını kaybetti

İstanbul Tabip Odası, Covid-19 sebebiyle 14 gün yalıtım sonrası çalışmaya başlayan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde görevli beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Dr. Ahmet Akbaş’ın dün gece evinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

İZOLASYONUN ARDINDAN ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Yapılan açıklamada, Covid-19 nedeniyle 14 jurnal izolasyonun ardındaki bitmiş çalışmaya başlayan Dr. Akbaş’ın dün akşam saatlerinde ani olarak yaşamını yitirdiği belirtildi.

EŞİNİN YANINDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

İstanbul Tabip Odası’nın konu ile ilgili açıklaması şöyle: “Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ödev yapan meslektaşımız Covid-19 nedeniyle, hafif semptomlarla geçen 14 jurnal izolasyonun arkasından her yerde çalışmaya başlamıştı. Dün akşam (6 Ekim 2020) mesai sonrası poliklinik (sürtime) hizmeti veren Dr. Ahmet Akbaş kendisi gibi hekim olan eşinin de evde bulunduğu sırada gece ani olarak yaşamını yitirdi.

HERHANGİ BİR SAĞLIK SORUNU YOKTU

30 yaşında, önceden tanıdık ek bir afiyet sorunu bulunmayan genç bir hekimin ani ölümünün, Covid-19 hastalığının komplikasyonları ile ilişkili olabileceğini düşünüyoruz. Otopsi sonucunda elde edilecek bilgiler bu konuda daha net değer biçme yapılmasına olasılık sağlayacaktır.”

About admin

Check Also

Hindistan'da bulunan dünyanın en büyük aşı üretim tesisinde yangın çıktı

Hindistan’da bulunan dünyanın en büyük aşı üretim tesisinde yangın çıktı

Hindistan devlet televizyonu NDTV’nin haberine göre, “Dünyanın en büyük aşı üreticisi’ olarak tanımlanan Serum Institute’deki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir