Kovid-19’a yakalanan Trump’ın seçim etkinlikleri ertelenecek veya sanal ortamda yapılacak

Yeni alıcı koronavirüse (Kovid-19) yakalanmasının ardından, ABD Başkanı Donald Trump‘ın daha önce duyurusu yapılan seçim kampanyası etkinliklerinin bir süreliğine ertelendiği ya da sanal ortama taşındığı duyuruldu.

Trump ve eşi Melania Trump’ın Kovid-19 testlerinin pozitif çıkmasının ardından, 3 Kasım‘daki seçimler için Trump’ın etkinliklerinin akıbeti de merak edilen bir unsur oldu.

Trump’ın Seçim Kampanyası Danışmanı Bill Stepien, yaptığı yazılmış açıklamada, “Daha önce duyurusu yapılan Trump’ın katılacağı kampanya etkinlikleri, ya sanal ortama taşınacak veya bir süreliğine ertelenecek. Keza daha önce Trump ailesinin katılacağı duyurulan faaliyetler de bir süreliğine ertelenecek.” ifadesini kullandı.

Demin duyurusu yapılmamış etkinliklerin de bir bir değerlendirilip bir karara bağlanacağını bildiren Stepien, “Bugün Kovid-19 testi olumsuz çıkan Başkan Yardımcısı Mike Pence, planlanan kampanya etkinliklerini yapmaya devam edecek. Trump hakkındaki öteki açıklamaları Beyaz Saray yapacak.” bilgisini paylaştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Dildar Baykan

About admin

Check Also

Avukata bıçakla saldırıp kör eden peruklu saldırgan, boşanma davasındaki müvekkilin kocası çıktı

Avukata bıçakla saldırıp kör eden peruklu saldırgan, boşanma davasındaki müvekkilin kocası çıktı

Hamle olayı, 15 Ekim günü saat 18.30 sıralarında ilçeye emrindeki Altunkalem Mahallesi’nde yaşandı. Avukat Asilcan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir