Kritik eyalette Biden’ın geriden gelip öne geçmesinin arkasından Türkiye’den ilk açıklama: Tavrımız değişmeyecek

Tüm dünya Amerika’dan gelecek seçim sonuçlarına kilitlendi. Kıran kırana aralıksız tercih yarışında Biden, geriden gelerek önce geçtiği Georgia’da avantajı eline geçirdi. Demokratların başkan adayı buradaki üstünlüğünü korursa büyük ölçüde başkanlığını garantileyecek.

BİDEN ARİZONA VE NEVADA’DA DA ÖNDE

Şu anki sonuçlara kadar Trump’ın önemli şekilde önünde yer alan Biden, Arizona’daki delegeler de eklenince 264 vekil sayısına ulaşıyor. Büyük bir sürpriz olmazsa Arizona’yı kazanacak olan Biden, önde olduğu Nevada’yı da alırsa Georgia’ya lüzum kalmadan başkanlığını ilan edecek.

“İLİŞKİLERİMİZİ PARTİ ÜSTÜ GÖRÜYORUZ”

Biden Beyaz Saray’a yaklaşırken, Türkiye’den ABD seçimleriyle ilgili olarak bir yorumlama geldi. Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu oy sayma sürecinin demokratik ve şeffaf olması gerektiğini bildiren Çavuşoğlu, “Herkes hürmet duymalıdır. Geçmişte de ayrı yönetimlerle de çalıştık. İlişkilerimizi parti üstü yada siyasi üstü görüyoruz. İnişler çıkışlar yaşadığımız dönemler de oldu” dedi.

“YENİ AMERİKAN YÖNETİMİNE DE AYNI ŞEKİLDE YAKLAŞACAĞIZ”

Çavuşoğlu açıklamalarının devamında, “Kim seçilirse seçilsin, herhangi bir ülkeye nasıl yaklaşıyorsak yeni Amerikan yönetimine de benzer şekilde yaklaşacağız. Trump ile arkadaşlık en şiddet anlarda kendini gösterdi” ifadelerini kullandı.

Kritik eyalette Biden'ın geriden gelip öne geçmesinin ardından Türkiye'den ilk yorum: Tavrımız değişmeyecek

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir