Mağdurlardan aldıkları paralarla fotoğraf çektiren dolandırıcılar yakalandı

İstanbul’da kendilerini polis olarak tanıtıp vatandaşları 10 milyon lira dolandıran çete yakalandı. Dolandırıcılık anları kameralara yansırken, şüphelilerden birisinin mağdurlardan aldıkları paralarla çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı. 

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Üçkâğıt Ofis Amirliği ekiplerince yapılan takipte, kendilerini polis olarak tanıtan ve yaşlıları amaç alan 10 kişilik çete yakalandı. 25 Kasım tarihinde Etiler’de ikamet eden yaşlı bir vatandaşı arayan çete; “Adınız terör örgütü listesinde, banka hesaplarınızdan terör örgütüne para akışı sağlanıyor. Paranızı biz alıp teftiş edelim, daha sonra size teslim edip adınızı listeden silelim” diyerek kandırdı. Çetenin kuryeciliğini yapan İ.B.(30), mağdur vatandaşın evine gitgide artarak 500 bin TL bedel döviz aldı.

DOLANDIRDIĞI PARALARLA ÇEKİNDİLERDolandırıcıların, paraları basit taşımak amacı ile mağdurlara “Paranızı dolara çevirin, bu sayede işlemlerinizi daha süratli gerçekleştirebiliriz.”  dediği öğrenildi. Şüphelilerin, E.G.E.’den aldıkları para ile kendilerine lüks vasıta aldıkları belirlendi. Şüphelilerden İ.B.’nin ihtiyar vatandaştan aldıkları paralarla fotoğrafları ortaya çıktı. öte taraftan çete üyesinin üçkâğıt anları kameralara yansıdı.

İKİ İLDE YAPILAN BENZER ZAMANLI IŞLEM İLE YAKALANDILARPolis ekiplerinin yaptığı teknik ve bedensel çalışma sonucunda, çetenin Konya, Denizli ve İstanbul’daki vatandaşlardan 10 milyon TL dolandırdığı tespit edildi. Ele geçirilen 1 buçuk milyon TL, polis ekipleri göre mağdurlara iade edildi. Polis ekipleri şüphelilerin Şanlıurfa ve Antalya’da kaldığını tespit etti. İki ilde yapılan eş zamanlı operasyon ile şüpheliler adreslerinde kıskıvrak yakalandı. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen 10 şüpheliden  İ.Ç.(32)’nin çete lideri, H.T.(25)’in ise çete lideri yardımcısı olduğu saptandı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edildi.

 

– İstanbulMağdurlardan aldıkları paralarla fotoğraf çektiren dolandırıcılar yakalandıMağdurlardan aldıkları paralarla fotoğraf çektiren dolandırıcılar yakalandıMağdurlardan aldıkları paralarla fotoğraf çektiren dolandırıcılar yakalandıMağdurlardan aldıkları paralarla fotoğraf çektiren dolandırıcılar yakalandıMağdurlardan aldıkları paralarla fotoğraf çektiren dolandırıcılar yakalandıMağdurlardan aldıkları paralarla fotoğraf çektiren dolandırıcılar yakalandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ali AKSOYER

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir