MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı sadece 3 parti geçebiliyor

MAK Danışmanlık’ın 14-24 Kasım tarihleri aralarında yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. 67 ilden 5 bin 700 kişiye yapılan ankete tarafından bugün seçim olsa barajı 3 parti geçebiliyor. öte yandan ankete katılanların yüzde 58’i bugün tercih olsa 24 Haziran‘da oy verdiği partiye bitmiş oy vermeyi düşünmüyor. MAK Danışmanlık’ın anketinde kararsızlar dağıtılmadan ortaya meydana çıkan sonuçlarda AK Parti yüzde 34,1 oranında oy alırken CHP yüzde 21,1, İYİ Parti yüzde 10,1 ve MHP ise yüzde 8 oy aldı.

Ankara kulislerini sallayan anket: Bugün seçim olsa barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor

İYİ PARTİ, GELECEK VE DEVA YÜKSELİŞ TRENDİNDE

MAK Danışmanlık’ın analizine kadar, kararsızların matematiksel dağılımı yapılmaksızın bahşedilen cevaplar içinde birincil uyarı çeken konu; son altı ay baştan başa minik oranlarla da olsa İYİ Parti, Gelecek ve DEVA Partileri yükseliş trendiyle uyarı çekiyor.

KARARSIZLAR BÜYÜK ORANDA MUHALEFET PARTİLERİNİN SEÇMENLERİ

öte yandan hesaplı veriler AK Parti’ye kan kaybettirirken; Azerbaycan, Mavi Vatan vb. konularda dikey duruşu ve ulusal konulardaki tavrı ile de ciddi oy kaybını durdurmaktadır. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra ortaya meydana çıkan sonuçlara tarafından ise AK Parti yüzde 38,7 oranında oy alırken, CHP yüzde 24, İYİ Parti yüzde 11,6 oranında oy alırken MHP’nin oyu ise yüzde 9,1 olarak görülüyor. MAK Danışmanlık, kesin olmayan seçmenlerin büyük oranda muhalefet partilerinin seçmenleri olduğunu belirtti.

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir