Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 aralarında faaliyet gösterecek

İçişleri Bakanlığınca 81 ilin valiliğine ‘Sokağa Çıkma Kısıtlamaları’ konulu genelge gönderildi. Yeni bir karar alınıncaya kadar, kısıtlama dahilinde hafta içi ve hafta sonu ekmek üretilen fırın/unlu mamul ruhsatlı meslek yerleriyle bu meslek yerlerinin ekmek satan bayileri açık olacak. Lokanta ve restoranlar cumartesi ve pazar günleri 10.00-20.00 aralarında yalnızca paket servis şeklinde hizmet verebilecek.

ONLİNE SİPARİŞ FİRMALARI ADRESE TESLİM SATIŞ YAPABİLECEK

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş aşağı bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve vasıta kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis biçiminde de satmak yapabilecekler.

SOKAK ARALARINDA EKMEK SATIŞI YAPILAMAYACAK

Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/ya da unlu mamul ruhsatlı meslek yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak (Bu meslek yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş aşağı bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı elde etmek ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebilecekler. Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek bölüştürme araçlarıyla yalnızca market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek bölüştürme araçlarıyla cadde aralarında kuşkusuz satmak yapılmayacak.

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir