Meşhur çiftin oğlunu hastane önünde öldüren kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

İstanbul 15. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutsak davalı Akın Kutlu, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi’yle bağlanırken, Emre Tyler Mays’ın annesi Figen Mays ve arkadaşları Randolph Mays ile taraf avukatları katıldı. Ailenin avukatları sanığın cezalandırılmasını istek eden davalı avukatı ise müvekkilinin tahliyesini istedi.

“EN AĞIR CINAYET VİCDAN AZABI ÇEKMEM”

Duruşma, davalı Kutlu’ya son sözünü sorduğunda, sanık “Bu milyonda bir insanın başına gelebilecek bir durum. vicdan azabı çekiyorum. En ağır canice vicdan azabı çekmemdir. Fazla pişmanım. Adil şekilde cezalandırılacağımı düşünüyorum” dedi.

Ünlü çiftin oğlunu hastane önünde öldüren kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıEmre Tyler Mays

CEZADA İNDİRİM UYGULANMADI

Duruşma heyeti, davalı Akın Kutlu’yu “Çocuğu bile bile öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırdı. Duruşma maktulün çocuk olması nedeniyle cezada indirim uygulamadı.

“KARARDAN DOLAYI HEYETE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Duruşmanın arkasından adliye önünde basın açıklaması yapan Figen Mays, “Evet milyonda bir olacak bir durum fakat hepinizin başına gelebilirdi. Bu kabahat örgütü bir aile babası, iki cinayetle yatmış, yargılanmış ve özgür bırakılmış. Oğlu da bu cinayetten bağımsızlık bırakılmak için ‘Ben fazla pişmanım lakin işledim bu cinayeti, beni özgürlük bırakın’ diye talepte bulundu. Fazla pişman bir insan, cezam neyse razıyım der. Fakat cezam neyse razıyım demedi çünkü bu insanların dolaşmaması gerekli çünkü hepimiz için bir risk. Alınan karardan mahkeme heyetine teşekkür ediyorum “şeklinde konuştu.

Ünlü çiftin oğlunu hastane önünde öldüren kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıEmre Tyler Mays ve ailesi

OLAYIN GÖRÜNTÜLERİ DOSYAYA GİRMİŞTİ

Bir kavga sonucu darp edilen lise öğrencisi Emre Tyler Mays, 7 Ocak’ta ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülmüştü. Emre Tyler Mays, sedyeyle indirildiği esnada davalı Akın Kutlu göre tekrar tekrar bıçaklanarak öldürüldü. Gözaltına alınan değişken Akın Kutlu, polise verilmiş ifadesinde, yaralı olan yakınlarını görmek üzere Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldiğini, ambulansla acile getirilen Emre Tyler Mays’in yakınlarını yaralayan husumetli kişilerden birine benzettiği için olayı gerçekleştirdiğini söylemişti. Davalı Akın Kutlu emniyetteki işlemlerinin oluşturmasının ardındaki gerisinde 8 Ocak’ta çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olay günü, sanık Akın Kutlu’nun ambulansın kapısının açılmasından sonra elinde gizlenen bıçakla üzerinde bulunan Emre Tyler Mays’ı her zaman bıçakladığı anın güvenlik kamerası çekimi de dava dosyasına girmişti.

Ünlü çiftin oğlunu hastane önünde öldüren kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir