Meteoroloji uyardı: İstanbul’da sisin peşinde sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü göre yapılan son değerlendirmelere tarafından: Gece saatlerinden sonra İstanbul çevreleri ile Sakarya, Kocaeli ve Çanakkale’nin kuzey kesimlerinin lokal edinmek üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabahtan saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Karadeniz’de yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında manâlı bir değişim olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, nadiren orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İSTANBUL’DA SİS ETKİSİ

İstanbullular güne sisle uyandı. Sabah saatlerinde etkili olan sis hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle boğazda etkin olan sis nedeniyle görüş mesafesi oldukça düştü. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü sis sebebiyle görülmez ayla geldi. Sis nedeniyle sürücülerin epeyce yavaş gittikleri görüldü.

İSTANBUL: 22°C, Parçalı ve eksik bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, gece saatlerinden daha sonra lokal almak üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı

ANKARA: 25°C, Parçalı ve eksik bulutlu

İZMİR: 24°C, Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA: 28°C, Parçalı ve eksik bulutlu

ZONGULDAK: 20°C, Parçalı bulutlu

TRABZON: 22°C, Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM: 19°C, Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR: 28°C, Eksik bulutlu

Meteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyorMeteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyorMeteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyorMeteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyorMeteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ertan KILIÇ

About admin

Check Also

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul'un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul’un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel verilere göre oluşturulan Türkiye’de haftalık vaka sayıları ve renk kodu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir