MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt’tan Halkçı Parti’ye geçme sinyali

Halkçı Parti’ye geçeceği konuşulan Ordu Egemen Milletvekili Cemal Enginyurt‘tan iddiaları kuvvetlendiren bir atak geldi. AK Parti’yi eleştirdikten sonradan MHP‘den ihraç edilen ve bağımsız statüye düşen Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımda Halkçı Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal‘a övgüler yağdırdı.

Takipçilerinden Halkçı Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı peşine düşüp takip etmelerini isteyen Enginyurt, “Sayfamdaki arkadaşlarım, Türk Siyasetinin genç, devingen ve beyefendi ismi Sayın @DpGultekinUysal beyefendiyi takibe alalım. Hoş şeyler söylüyor. Türkiye için umut veriyor.” ifadelerini kullandı.

MHP'den ihraç edilen Cemal Enginyurt'tan Demokrat Parti'ye geçme sinyali

ENGİNYURT MHP’DEN NEDEN İHRAÇ EDİLDİ?

Cemal Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık rekoltesi açıklamasına sert tepki göstermişti. Enginyurt Pakdemirli’nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunmuş ve AK Parti’nin MHP’yi yok saydığını dile getirerek, “Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye eğlence etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhalefet mi ettik? baştan savunuyoruz, bitmiş anlatıyoruz. Cumhur İttifakı’ndan diğer bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar” demişti.

“ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ ALAMAZSINIZ”

Bu sözleri üzerinde parti disiplin kuruluna sevk edilen Enginyurt alınan karar zarfında MHP’den ihraç edilmişti. İhraç kararından sonradan da açıklamada bulunan Enginyurt, “MHP den ihraç ettiniz! Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız. İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz. Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Ahali, devlet ve ordular için daima doğruları konuşan olacağım” ifadelerini kullanmıştı.

MHP'den ihraç edilen Cemal Enginyurt'tan Demokrat Parti'ye geçme sinyali

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir